Bundan yalnızca 50 yıl önce yaşamış bir insana kıyasla bile bugün yaşamımızda çok fazla uyaran var. Yoğun bir iş temposu, e-postalar, her an gelen sosyal medya bildirimleri ve tükettiğimiz onlarca haber içeriği arasında günün çoğunu dolu bir zihinle geçiriyoruz. Bu yüzden de son derece komplike işleri tamamlarken, eşyalarımızı nereye koyduğumuzu hatırlamak kadar basit günlük görevlerde zorlanabiliyoruz. Her aile ve arkadaş grubunda en az bir tane bulunan “Telefonumu bulamıyorum beni bir çaldırır mısın?” kişilerinden biriyseniz ya da kendinizi evin bir odasında bulup “Ben buraya neden gelmiştim? Hah evet cüzdanımı arıyordum” gibi anları sık yaşayanlardansanız haberler güzel. Samsung Galaxy SmartTag akıllı olmayan eşyaları kaybolsalar bile bulmamıza aracılık ediyor.

Dizi izlemekten müzik dinlemeye, mail göndermekten haberleri takip etmeye onlarca şey için kullandığımız akıllı telefonları bir yerlerde unutmaya alışkınız. Ancak akıllı olmayan eşyaların kaybolma oranı bundan bile daha yüksek; üstelik çoğu zaman onları bulmak daha güç. Araba ve ev anahtarı, cüzdan, gözlük, çanta… Sizin en sık kaybettiğiniz hangisi? Özellikle bebek ve patili dostlarla birlikte yaşanan evlerin sempatik kaosu içinde aradığınızı bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. İşte Samsung Galaxy SmartTag de tam olarak bu soruna çözüm getiriyor.

Kayıp eşyaların yakınlarda olduğunu düşünüyorsanız, ancak tam yerini bulamıyorsanız, cep telefonunuzdaki zil düğmesine dokunarak ve çalan sesi takip ederek eşyalarınızı bulabiliyorsunuz. Etiket taktığınız nesnenin menzilin dışında olduğu durumlardaysa, Galaxy Find Network ile onu bulabilmek için size özel gizlilikle saklanan taranmış verileri kullanmak ve etiketin geriye doğru izini sürmek için geçmiş kayıtlarınıza kolayca göz atmak mümkün.

SmartTag’in bir diğer önemli kullanım alanıysa şüphesiz patili dostları bulabilmek. Özellikle bir kedi sahibiyseniz, favori ev arkadaşınızın evdeki gizli saklanma noktasına yerleşip evin içerisinde bile bulunamadığı bir kriz anını mutlaka yaşamışsınızdır. SmartTag, kedi veya köpek aile üyesinin tasmasına kolayca takılabiliyor. Böylece dostunuzu, 1950’lerde eşinin eve dönmesini bekleyen bir ev hanımı gibi beklemekten kurtulup, yerini tespit ederek yanına gidebiliyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=GNRFA1kvDcg

Son olarak, SmartTag’in tüm bu özelliklerinin yanı sıra akıllı evinizi çok daha kullanışlı hale getirebildiğini de hatırlatalım. Çeşitli IoT cihazlarını yalnızca bir düğmeye tıklayarak kontrol etmenizi sağlayabiliyor, böylece daha içeri girmeden evinizdeki ışıkları açabiliyorsunuz! O halde sık eşya kaybedenler, özgür ruhlu patililere ebeveynlik yapanlar ve tek tıkla IoT kontrolünü heyecan verici bulanlardansanız, Samsung Galaxy SmartTag’e daha yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz!