2020’nin yerini 2021’e bıraktığı günlerde, bundan tam bir sene öncesinde, pandemi gölgesinde geçen koca bir yıla veda ederken, evin dışarıdaki kutlama ve etkinliklerin yokluğu yepyeni bir yılbaşı kutlama şekli sokmuştu hayatımıza: Sanal yılbaşı. Dünya kentlerinin o gece boş olacak meydanlarından canlı yayınlanan konserler, dünyaca ünlü festivallerin özel yayınları, izleyici deneyimini arttırmak için interaktif özellikleri devreye sokan festival buluşmaları… 2022’yi karşılarken, yılbaşı ruhu yeniden sokaklara taştı. Fakat birçoğumuz halen sokaklarda ve mekanlarda kalabalıklara karışmaktan yana değil. #NeİstediğiniBilenlere, yılbaşı gecesi de Schweppes’li mocktailler eşliğinde evde geçecek bir yılbaşı gecesi için de önerilerimiz var! Sanal yılbaşı etkinliklerini, havai fişekleri, şehir manzaralarını, konserleri evinize taşıyacak, film maratonlarından yılbaşı meditasyonlarına farklı etkinlikler sizi gece boyunca ayakta tutacak! Seçiminizi şimdiden yapın, en güzel sanal yılbaşı partisi sizin evinizde olsun! 

Sanal Yılbaşı Etkinlikleri: 2021’e Veda

Toronto’da Havai Fişek Gösterisi

sanal yılbaşı etkinlikleri
Sanal Yılbaşı: Toronto’da Havai Fişek Gösterisi

Üç milyona yakın nüfusuyla Kanada’nın en büyük kenti olan Toronto’da bu yılbaşı gecesi de gökyüzü aydınlık olacak. Ontario gölü kıyısındaki tüm sahil şeridi boyunca fırlatılacak havai fişekler, yaklaşık bir aydır kentin sokaklarını süsleyen, aydınlatan ışık yerleştirmelerine, buzdan heykellere ve Nathan Phillips Meydanı’ndaki 18 metrelik çam ağacına eşlik edecek. 31 Aralık gece yarısı gerçekleşecek havai fişek gösterisi ve öncesinde kentin simgesi CN Kulesi’nden yapılacak özel programsa YouTube üzerinden canlı yayınlanacak. Toronto’nun sevilen müzik mekanlarında ülkü sanatçı ve gruplarla kaydedilmiş konser performanslarını da içerecek bu canlı yayın, TSİ 06:30’da başlayacak ve okyanusun karşı kıyısı yeni yıla girene kadar devam edecek.

Detaylı bilgi…

Paris’te Panoramik Gece

sanal yılbaşı etkinlikleri
Sanal Yılbaşı: Paris’te Panoramik Gece

Yeni yıla girmeden hemen önce Eyfel Kulesi’ne tırmanıp, dünyanın en romantik şehirlerinden Işıklar Şehri Paris’e panoramik bir bakış atmak ne güzel olurdu, değil mi? Yılbaşı gecesine özel düzenlenen bu sanal tur, şehrin ışıkları yandıktan sonra sizi bu hayali gerçekleştirmeye davet ediyor. TSİ 21.30’da düzenlenecek sanal turla Eyfel Kulesi’nden Paris’in tüm güzelliklerini izleyecek, seyahat etmenin pek de kolay olmadığı bugünlerde şehrin ışıklarına bakarak gülümseyeceksiniz.

Detaylı bilgi…

New York’ta Yılbaşı

sanal yılbaşı etkinlikleri
Sanal Yılbaşı: New York Ball Drop

New York, yılbaşı coşkusunu en güçlü yaşayan dünya metropollerinden biri. Koşullar ne olursa olsun bu yıl da durum farklı değil. Artık kente özgü olmaktan çıkarak küresel bir geleneğe dönüşmüş, Times Meydanı’ndaki coşkulu kutlamalar, birçok kısıtlamayla bu yıl yeniden fiziksel olarak gerçekleşiyor. Fakat organizasyon sahipleri, evlerinde kalan New York’luları ve seyahat edemeyen dünya vatandaşlarını da unutmayarak Ball Drop adlı bu popüler etkinliği evlerimize taşıyor. Ball Drop’un hemen öncesinde şehirden yılbaşı ruhunu yansıtan görüntülerin, sokak röportajlarının, performansların ve sahne arkası görüntülerin yayınlanacağı canlı yayın, TSİ 2:00’de başlayacak.

Detaylı bilgi…

Sanal Korku Filmi Maratonu

Sanal Yılbaşı: Korku Filmi Maratonu

Yılbaşı planınız tek başınıza ya da ufak arkadaş grubunuzla toplanıp sakince film izlemek olabilir. Peki ne izleyeceğinize karar verdiniz mi? Canlı yayınla tüm dünyadaki korku filmi hayranlarına ulaşacak bu 24 saatlik korku filmi maratonu, kolay erişilemeyen, kült korku filmlerini eğlenceli etkinliklerle birleştirerek evinize getiriyor. Nadir bulunma, film kalitesi ve “o-kadar-kötü-ki-çok-iyi” kriterlerine göre seçilmiş filmlerin arka arkaya gösterileceği yayın 31 Aralık’ta TSİ saat 16:00’da klasik ve popüler zombi filmi Night of the Living Dead (1968) ile başlıyor ve 24 saat boyunca, birçoğunu başka hiçbir yerde bulamayacağınız, korku sinemasının farklı alttürlerinden örnekler sunacak tam on dört filme devam ediyor. Program boyunca izleyiciler korku filmi temalı sessiz sinema, sanal karaoke, korku sineması quizi, içkili oyunlar gibi ödüllü yarışmalara da katılabiliyor. Schweppes’li mocktail ve kokteyllerinizi hazırlarken, yılbaşı atıştırmalıklarınızın yanına patlamış mısır da ekleyin!

Detaylı bilgi…

Kokteyller ve Masallar

sanal yılbaşı etkinlikleri
Sanal Yılbaşı: Kokteyller ve Masallar

2021’in size kattığı uğraşlardan biri miksoloji olduysa, yılbaşı gecenizin bir kısmını bu tutkuya ayırmaya ne dersiniz? Büyü ve macera, fantezi ve trajedi, kahramanlık ve aşkı iç içe geçiren epik hikayeleriyle ünlü bir masal anlatıcısı olan Jason Buck’ın hazırladığı Kokteyller ve Masallar başlıklı bu etkinlik, Folktails’den Emma’nın konuk olduğu özel programıyla hikaye anlatıcılığının içine biraz lezzet ve eğlence katıyor. Geceye özel hazırlanmış kokteyllerin önceden katılımcılara iletilen malzeme listesi sayesinde, etkinlik sırasında bir yandan masallar dinleyip bir yandan da bu masallardan ilham alan kokteylleri evinizde önce sevdiklerinizle birlikte hazırlayabilir, sonra da hep birlikte tadını çıkarabilirsiniz. Program TSİ 01:00’de başlıyor ve iki saat sürüyor.

Detaylı bilgi…

Yılbaşı Meditasyonu

sanal yılbaşı etkinlikleri
Sanal Yılbaşı: Yılbaşı Meditasyonu

2022’den tek beklentiniz huzur mu? Yeni yılı ruhunuzu dinlendirerek ve vücudunuzun zindeliğini koruyarak girmeye ne dersiniz? 2021’e veda eder, 2022’yi karşılarken, Güney Afrika’dan canlı yayınlanacak bu sanal meditasyon etkinliğiyle bunu yapmak oldukça kolay. Bedenler yerine ruhlar olarak kimliğe odaklanan bir meditasyon biçimi olan Brahma Kumaris yönetiminin izinden gidecek, TSİ 00:00’da başlayacak bu programa katılım ücretsiz ve herkese açık. 

Detaylı bilgi…