Şimdi bahsedeceğim iki mekan, farklı yer ve şekillerde dikkatimi çekti. İkisini de ziyaret ettim ve gerçekten zaman geçirilebilecek yerler olduğunu fark ettim. İşte Secco Cafe ve Standard Coffee…

Secco Cafe

Secco Cafe Secco, 2. Kahve Festivali’nde dikkatimi çekti, oldukça hoş bir stand hazırlanmıştı. Ardından Ataşehir Hillside ve Bağdat Caddesi şubelerinin olduğunu gördüm. Özellikle Ataşehir şubesi, sanırım Hillside’ın içerisinde olduğundan olsa gerek hem çok sakin hem de sağlıklı seçeneklere çokça yer verilmiş.

Secco, 2. Kahve Festivali’nde dikkatimi çekti, oldukça hoş bir stand hazırlanmıştı. Ardından Ataşehir Hillside ve Bağdat Caddesi şubelerinin olduğunu gördüm. Özellikle Ataşehir şubesi, sanırım Hillside’ın içerisinde olduğundan olsa gerek hem çok sakin hem de sağlıklı seçeneklere çokça yer verilmiş.

secco - slider

Günlük olarak hazırlanan menülerinin yanı sıra, üçüncü nesil kahvecilik ve demleme yöntemleriyle de ilgilenen Secco Cafe, kahveseverleri memnun edecek gibi gözüküyor. Bağdat Caddesi’nde Drip’in hemen yanında bulunan Secco’da geniş bir içecek skalası bulabileceğiniz gibi, tost ve sandviç gibi atıştırmalıklarla tatlıları da tatmanız mümkün.

Standard Coffee

standard

Etiler’de ve Santral İstanbul’a komşu Santral Studio’da bulunan Standard Coffee’yi ben Etiler şubesinde keşfettim. Güleryüzlü bir ekibin var olduğu, sade bir atmosferin göze çarptığı Standard’ta Etiler’in ara sokaklarından biri olmasından kaynaklı sakin bir hal, bir o kadar da iş yerlerine yakınlığı sebebiyle oluşan bir yoğunluk vardı.

Kahveleri tadınca yoğunluğun sebebini anlamış oldum. Oldukça lezzetli bir latte içtiğim gibi orman meyveli cheesecake de lezizdi. Kruvasan ve tatlılarını Fransa’dan ithal eden Standard Coffee, sağlıklı organik sandviç çeşitleriyle de öğlen hafif bişeyler atıştırmak isteyenler için uğrak hale gelmiş bile. Yolunuzu buralara düşürmenizi öneririm!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?