Magger’lar olarak yeni deneyimleri çevreci amaçlarla buluşturan etkinliklere ve projelere bayılıyoruz. Yazın son günlerini şehirde geçirenler için haberler güzel ki +1 tam da böyle bir projeyle karşımıza çıkıyor. Şehir hayatının temposunu azıcık yavaşlatıp, zamana +1 eklemek ve keyif almak için koşuşturmaya ara vermek isteyenler için Cihangir, “Semtlere +1 Yeşil” ile yeşile boyanıyor.

1-7 Ağustos tarihleri arasında şehrin en keyifli semti Cihangir’de keşif, gastronomi, eğlence dolu bir yeşil yolculuk için hazır olun! “Semtlere +1 Yeşil” programındaki atölyeler, söyleşiler, gastronomi buluşmaları ve gizli partilerle katılımcılarını hem keyfe ve eğlenceye hem de ağaçlandırmaya +1 olmaya davet ediyor. Programda Selim Siyami Sümer ile “Music with Plants” konseptiyle bitkilerle müzik performansı, Planthom ile bitki atölyesi ve Eco Print atölyesiyle farklı baskı tekniği öğrenebileceğiniz kapsamlı Semtlere +1 Yeşil etkinliği var!

Cihangir’i birbirinden farklı etkinlikle yeşile boyayan Semtlere +1 Yeşil, semtin çeşitli yerlerindeki yeşil yolculuğuna 1 Ağustos günü başladı. Proje tanıtım filminde İbrahim Selim’in yer aldığı Semtlere +1 Yeşil’de, “Tabiatı Özel Buluşmalar” kapsamında Ahmet Mümtaz Taylan & Levent Erden ile “Cihangir Kafası” ve Sezgi Olgaç ile “Dünyayla dost bir gezgin olmak mümkün mü?” söyleşilerine, Eray Özer ve Özgür Mumcu ile “Cihangir’de Yeni Haller” podcast kaydının yapıldığı söyleşiye,  Art Stage Tattoo Gallery’de pop-up partiye ve tüm diğer etkinliklere katılmak isteyenleri Cihangir’de keyifli bir hafta sonu bekliyor. Program detaylarına göz atıp şimdiden planlarınız yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: #artıbir