Mavra’sı, Santral Dükkanı, Lomography mağazası, yeni Urban Station’ı, Georges Hotel’i ve tabii ki Doğan Apartmanı ile Serdar-ı Ekrem, Galata’nın en meşhur sokağı oldu. Tasarım butiklerin de var oluşu ile bize Paris’teki Le Marais’i, New York’taki Soho’yu anımsatan bu güzel sokağın artık yeni bir sakini var: Nikol Galata.

Nikol Galata, Galata Kulesi’nden Doğan Apartmanı’na doğru giderken solda yüksek tavanı, muhteşem dekoru ile ilginizi çekiyor. İçeri girdiğiniz anda şık oturma grubu, büyük masası ile ev hissini size hemen yaşatıyor.

Burası aslında bir café’den çok daha fazlası; Nikol Galata kendi çikolatalarını yapıyor, şık paketlerde misafirlere sunuyor. Fıstıklı çikolatası, çikolata kaplı lokumu, çikolatalı pastaları tatlıseverleri Nikol’de bekliyor. Ayrıca, o civardaysanız çiçek bölümünden ofisinize, evinize ve misafirliğe giderken güzel buketler yaptırabilirsiniz. Café’nin içerisinde birbirinden güzel takılar bulmanız da mümkün.

Salatadan mini hamburgerlere, club sandwich’ten büyük porsiyonlarda genel bonfilesine kadar her şeyi bulabileceğiniz bir menüsü var. Kahvaltısı ise dillere destan; çeşit çeşit reçeller, yumurta, salam, zeytin ve peynir çeşitleri, bal-kaymaktan oluşan kahvaltı Galata’da edilebilecek en güzel kahvaltılardan.

Poğaça ve börekitaslarını da kendisi yapan café’nin hamurlu lezzetlerini de denemeniz tavsiyedir!

GALERİ

13 fotoğraf

En yakın zamanda, sabah 8′den akşam 9′a kadar açık olan Nikol Galata’ya kahvaltı etmek, lezzetli bir yemek yemek, geçerken çikolata ve pasta eşliğinde kahve içmek ve en önemlisi güzel ortamını deneyimlemek için gidin.

Nikol Galata’ya giderken neler giyebilirsiniz?

GALERİ

5 fotoğraf

Serdar-ı Ekrem Sokak No:9, Galata

Tel: (0212) 251 5158

Fotoğraflar: Mirel Fis

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?