Bir gömlek ve ceketle iş davetlerine, basic bir t-shirtle günlük rutine, hareketli bir bluzla konserlere… Her dolabın kurtarıcı parçası, dayanıklı, cinsiyetsiz, cool ve zamansız ‘jean’ler kendilerine gösterdiğimiz ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Jane Birkin’den Marilyn Monroe’ya, Sarah Jessica Parker’dan Gigi Hadid’e bambaşka dönemlerin stil idollerinin de vazgeçilmezi olan jean’leri biz de jean modasının ikonları Mavi ve Serenay Sarıkaya’dan ilhamla mercek altına alıyoruz.

Erkek iş kıyafetinin mütevazi parçaları olarak ortaya çıkıp zaman içinde moda editörleri, modeller ve sokaktaki herkes için fiili üniforma haline gelen jean’lerin kadınlar tarafından giyilmeye başlaması aslında uzun yıllar alıyor. 1930’larda kadınlar ilk kez jean gitmeye başlıyor. Ancak bu dönemde o zamana kadarki kadın modasına bir cesur bir kontrast olan bu stil eleştirileri de üzerin çekiyor. Fakat kadınlar jean için mücadeleden vazgeçmiyor; 50’li yılların cesur kadınları ve 70’li yılların kültürel devrimi sayesindeyse jean zamanla kadın gardıropları için vazgeçilmez bir klasik halini alıyor.

Elbette ki bir klasiğin adresi haline gelmek, onu tekrar tekrar yaratabilmek, tutku ve ustalık gerektiriyor ki Mavi de tam bu noktada karşımıza çıkıyor. “Biraz Jean mi Konuşsak?” mottosuyla yola çıkan Mavi ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra modern stil idolleri arasında yer almayı başaran Serenay Sarıkaya; zamansız klasik denimlerin yanı sıra Wide Leg, Straight, Baggy, Flare gibi sezonun en trend ve yeni fit’lerini ön plana çıkarıyor. Böylece konu jean olduğunda onlarca farklı seçenekle herkes için doğru parçayı bulma şansı tanıyan Mavi yeniliklerle bu fenomene katkıda bulunmayı sürdürüyor.

youtube play youtube play

33 yıldır tutkuyla en iyi jean’lerin peşinde koşan Mavi, modanın yaratıcı gücünü ve doğru parçaları bir araya getirebilmenin yarattığı özgüveni yeniden keşfedebilmemizi sağlıyor. On yıldır iş birliklerine devam ettikleri Serenay Sarıkaya ile birlikte jean konuşuyor, konuşturuyor ve jean modasına yön veriyor! O halde gelin Mavi’nin mükemmel fit’lerini keşfetmek üzere sizi buraya alalım.