Biz hayatında büyük bir tutkusu olanları ve bu tutkuların paylaşılması için ortam hazırlayan yenilikçi platformları desteklemeyi çok seviyoruz. Bugün de sizlere, seyahat tutkunlarına rotalarını seçmelerinde yardımcı olacak içerikler sunan, “Bir Bilene Sor” ve “Bucket List” gibi özelliklerini ayrıca çok faydalı bulduğumuz bir sosyal platformdan bahsetmek istiyoruz: Seturday. 

Planladığınız seyahatlerde özgün içerikleri ve yenilikçi özellikleriyle sizi en iyi şekilde yönlendirmeyi hedefleyen Seturday, Setur’un yeni seyahat platformu. İş seyahatinden sanatseverlere, gastronomi meraklılarından macera tutkunlarına farklı ilgi alanlarına yönelik içerikler sunan platformda 7 farklı kategori yer alıyor: İtalya’nın gizli kalmış kasabalarından biri olan Umbria’dan adeta bir mercan krallığı olan Kimbe Bay Körfezi’ne seyahat dünyasının trendlerini keşfedeceğiniz Trendy, içinden lezzet fışkıran topraklara doğru yolculuk edeceğiniz Gurme, iş seyahatlerinizi renklendireceğiniz Bleisure, odağınızda sanatın olduğu seyahat planlarınızda doğru tavsiyeler alabileceğiniz Art, köpekbalıklarıyla sıradışı bir yüzme deneyimi yaşayabileceğiniz Meksika Körfezi gibi macera rotalarıyla Adventurist, tabiatın hazinelerini keşfedeceğiniz Naturally, dünya üzerindeki bilinmeyen noktaların ve hikayelerin peşinden giden Insider, birçok konunun “en”lerini öğrenebileceğiniz SetList ve Ayhan Sicimoğlu, Sunay Akın, Günseli Kato gibi değerli isimler ile edilen sohbetlerin bir parçası olabileceğiniz  SetTalks.

Seturday’in çok sevdiğimiz bir özelliği de “Bir Bilene Sor” adlı sekmesi. Kullanıcılar ile etkileşime geçerek seyahat edeceğiniz noktalar ile ilgili birbirinize karşılıklı tavsiyelerde bulunmanıza olanak sağlayan bu özellik, böylece gezginlerin deneyimlerini birbirleriyle paylaşmasını sağlıyor. “Bucket List” adlı sekme aracılığıyla ise, gitmeyi hayal ettiğiniz lokasyonlara ait kendinize özel seyahat listeleri hazırlayabiliyorsunuz. Bu listelerin sonunda, “gitmeye hazırım” kutucuğunu işaretlerseniz ise, Setur yetkilileri sizinle iletişime geçiyor ve listenizdeki şehirler ile ilgili bilgilendiriliyorsunuz.

Eğer siz de bir seyahat tutkunuysanız Seturday’de yazar olabilirsiniz! Bunun için Seturday’e üye olmanız ve özgün bir seyahat yazınızı platforma yüklemeniz yeterli. İçeriğiniz editörler tarafından kontrol edilip onaylandığı taktirde, tebrikler siz de bir Seturday yazarı oldunuz demektir! Platformda yayınlanan her içeriğinizle 150 TL kazanıyorsunuz, bunu da ekleyelim!

Seturday: Seyahat Tutkunları İçin Bir Sosyal Platform
Seturday: Seyahat Tutkunları İçin Bir Sosyal Platform

Seturday’i keşfetmek için tıklayın

Kapak Fotoğrafı: Deanna Ritchie