Sevdiğinize, sevginizi göstermek için sadece 14 Şubat yetmese de, bu tarih yıllardır kutlandığı için artık vazgeçilmez bir gelenek. Sevgiliniz veya eşiniz varsa hem bu geleneği bozmamanız için hem de size yardımcı olmak için Bağdat Caddesi’nde gidebileceğiniz mekanları ve ortalama ödeyebileceğiniz hesapları derledik.

1. Palma d’Oro

Palma-dOro1

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 80 TL gibi bir hesap ödersiniz. Palma d’Oro, Boyner’den aşağı sahile doğru indiğinizde sahile varmadan sağınızda kalıyor. Kocaman yemyeşil bir bahçesi var.

2. Mirror

Mirror

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 120 TL gibi bir hesap ödersiniz. Mirror, biraz daha Suadiye tarafında kalıyor. Suadiye Teknosa’dan içeri girince soldan 2. sokakta. Manzarası oldukça güzel, tavsiye edilir.

3. Cafe Cadde

Cafe-Cadde1

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 120 TL gibi bir hesap ödersiniz. Cafe Cadde, Bağdat Caddesi’nin kilit mekanlarından olduğu için pek anlatmaya gerek görmesek de, bilmeyenler için, Kadıköy yönüne Marks&Spencer’ı geçtikten sonra sağda kalıyor. Bağdat Caddesi üzerinde kaldığı için kolayca bulursunuz.

4. Cafe Zanzibar

Cafe Zanzibar

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 150 TL gibi bir hesap ödersiniz. Cafe Zanzibar, Caddebostan tarafında kalan bir mekan. Bostancı yönüne sahil şeridinden giderken sağda Rakkas Restoran’a gelmeden. Yeşillikler içinde, bazı bölümleri deniz de görüyor.

5. Rotisserie Noir

Rotisserie-Noir-31

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 150 TL gibi bir hesap ödersiniz. Rotisserie Noir, Fransız mutfağına özel bir pişirme tekniğiyle etleri pişiriyor ve parmak yedirtiyor. Et seven bir sevgiliniz varsa uçarak gidin! Cadde’nin sonunda Bostancı’ya doğru kalıyor…

6. Emporio Armani Cafe

Emporio-Armani-Cafe

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 300 TL gibi bir hesap ödersiniz. Ahım şahım pek bir şey olmasa da isim yapmış bir mekan. Kaliteli ve sakin… Garson ve personellerin ilgisi şaşırtabilir, hazır olun! Cadde’nin sonuna doğru Burberry’i geçtikten sonra…

7. Park 14

Park-14

2 ana yemek + 2 kadeh şarap için ortalama 170 TL gibi bir hesap ödersiniz. Rakı – balık seven bir sevgiliniz varsa ideal! Mezeler iyi, balıklar taze. Mekan da Göztepe Parkı’nın yanında.

8. Divan Pub Erenköy

Divan-Pub-Erenköy

Başlangıç + ana yemek + tatlı için kişi başı fix menü 165 TL ödersiniz. Bağdat Caddesi üzerinde sürekli gittiğiniz bir mekan olsa da Sevgililer Günü için özel bir menüz hazırlamış Divan Pub. Denenebilir!

caddegezgini.com

caddegezginicom

Magger, Bağdat Caddesi Sevdalısı
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN