Çok gezmek mi, çok okumak mı? Belki de en çok sorulan sorulardan biridir ama çoğu zaman net bir cevabı olmadan öylece bırakılır kendi halinde. Cevap olarak bu veya şu demesi zordur çünkü ama bize kalırsa; bu sorunun cevabı çok gezmek, tabii yanınızdan kitaplarınızı ayırmadan! Siz iyisi mi atlayın uçağa, yepyeni maceralara atılın, birbirinden farklı ülkelere yolculuk edin ama kitaplarınız da eşlik etsin size. Seyahat etmenin derinliklerine girmeden önce; size bir de güzel haberimiz var: Keşif dolu yolculukları Maximum Mobil’i (link gelecek.) telefonunuza indirerek çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı? O da yazının devamında. Mutlaka okuyun.

St.Agustine “Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur” demiş zamanında. Gezip görmek hayata karışmak demek çünkü. Gidilen her mekan, tanışılan her insan, duyulan her melodi, görülen her manzara; bir an geliyor birleşiyor aklınızda ve size akıl almaz gerçekler gösteriyor. İtalya’ya bir seyahatiniz oldu, muhteşem yerler gördünüz, harika lezzetler tattınız ve döndünüz. Sizce hepsi bu kadarla kaldı mı? O İtalya seyahati bir gün bambaşka bir yerde yeniden çıkıverecek karşınıza; “Bak, senin aklına orada böyle bir fikir gelmişti” diyecek veya “Sen o seyahatte bu yönünü keşfetmiştin, hatırla!” diye kendinizi hatırlatacak size.

Kendini keşfetmek isteyenler için belki de en direkt yol seyahat etmek. Yalnızca kendinizi keşfetmekten bahsetmiyoruz tabi; farklı ülkelere gidip farklı kültürler ile tanıştığınızda, hiç tanımadığınız insanların hikayelerini dinlediğinizde vizyonunuzu nasıl genişlettiğiniz tartışmasız bir konu. Çünkü bu farklılıkları keşfettiğinizde zihninizdeki kapalı kapıların açılmasına izin veriyorsunuz! Momondo’nun Türkiye dahil 18 ülkeden 7 bin 300 kişinin katılımıyla yaptığı araştırmanın sonucuna göre, sık seyahat eden insanlar daha az seyahat edenlere göre daha açık görüşlü ve toleranslı. Ayrıca tanımadıkları kişilere daha fazla güveniyorlar. Araştırmaya katılanların yüzde 75’i, ziyaret ettikleri ülkelerdeki insanlara karşı daha hoşgörülü yaklaştığını söylüyor.

Seyahat planları yapmak, gezilecek noktaları belirlemek, nerede ne gibi lezzetler tadacağınızı hayal edip yaşayacağınız onca eğlenceli an için heyecanlanmak… Tüm bunlar daha seyahate çıkmadan yaşadığınız harika deneyimler. Altını çiziyoruz, daha seyahate çıkmadan! Bir de uçağa bindiğiniz anı hatırlayın, o merdivenleri çıkıp koltuğunuza doğru ilerlemek için kağıdan içeri attığınız ilk adımı. Kıpır kıpır olur insanın içini, onu nelerin beklediğini bilmiyor olmanın coşkusu, biraz merak ile birleşir ve başlar seyahat tüm güzellikleriyle! Ve seyahat birbirinden özel deneyimlerle sona erer. Belki hemen ardından, belki yıllar sonra açılır albümler ve “Hatırlıyor musun, ne güzeldi o seyahat, neler yapmıştık!” sohbetleri başlar. Bir düşünün, sizin de hemen şu an uçağa atlayasınız gelmedi mi?

Maximum Mobil’i (Link gelecek) Keşfedin! 

(Maximum Mobil görsel gelecek.)

Hep fotoğraflarda gördüğünüz o eşsiz manzaraları kendi gözlerinizle görmek, yaşayacağınız keşif dolu sayısız tecrübeye doğru bir adım atmak artık çok daha kolay. İş Bankası, Maximum Mobil ekosistemi üzerinden muhteşem hizmetler sunuyor. Maximum Mobil; akaryakıt, sinema bileti, yemek siparişi, dijital kod alışverişinden sonra artık uçak bileti satın alma hizmeti de sunuyor!

Nasıl mı? Maximum Mobil’i indirdiğinizde dilediğiniz havayoluna ait yurt içi ya da yurt dışı uçak biletini tüm bankaların kartlarıyla kolayca almanız mümkün. Bilet almak için İş Bankası kredi kartlarını tercih ederseniz, birikmiş MaxiMil ve MaxiPuanlarınızla, isterseniz MaxiMil kullanarak isterseniz peşin veya taksitli olarak biletinizi alabiliyorsunuz.

Maximiles Kart sahibiyseniz, MaxiMiller ile alacağınız yurt dışı uçak biletlerinde MaxiMilleriinizi 1,5 kat veya 2 kat değerli olarak kullanma fırsatınız oluyor. Örneğin, 1.200 TL’lik bir Avrupa ülkesi uçak bileti için, Maximiles sahibiyseniz 800 MaxiMil’inizin olması yeterli!

Maximum Mobil uygulamasını indirmek için tıklayın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

FAVORİ YAZILAR