Shopi go olarak moda, şehir hayatı ve ışıltılı dünyalar üzerinde yoğunlaşan bir kitap serisi yayınlamaya başladık…

Birkin’in Peşinde

Shopi go Yayınları - Birkin'in Peşinde

Sadece Shopi go’da satışa sunulan özel ciltli ve özel baskılı kitaplardan ilki Amerikalı yazar Michael Tonello’dan ve dünyanın en çok arzu edilen çantası olan Hermes’in Birkin Bag’i üzerine: Birkin’in Peşinde. Keyifli bir anı kitabı olmakla birlikte anlatım canlı ve komik. Yazar Tonello herkesin hayalindeki “en iyi alışveriş arkadaşı” olarak karşımıza çıkıyor ve çağdaş kadın kitaplarında kendine unutulmaz bir yer ediniyor. Ayrıca size de bir Birkin bulabileceğini unutmayın.

American Lady

Shopi go yayınları - American Lady

Birkin’in Peşinde’nin hemen ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin kurucularından John Jay’in torunu ve ABD’nin İstanbul elçilerinden Peter Augustus’un kızı ve dünyanın en tanınmış cemiyet ismi olarak kabul edilen Susan Mary Alsop’ın hayatını anlatan American Lady bir başucu kitabı niteliğinde. Susan Mary Alsop belki de Amerikan soylusu olarak nitelendirilen tek kişi. Sadece ABD’nin kurucularından olan büyük dedesi Johny Jay değil, diplomat eşi sayesinde de Paris’ten başlayıp dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok önemli şahsiyet ile kurduğu yakın ilişkiler ona bu ünvanı kazandıran. Winston Churchill’den Christian Dior’a, John F. Kennedy’den Henry Kissinger’a kadar, politika, moda, sanat dünyasının en önemli isimleri onun salonunda buluşur, büyük kararlar onun yemeklerinde verilirdi. American Lady, tarihe tanıklık etmiş bir kadının sürükleyici hikayesi…

Grace-Anılar

Shopi go yayınları - Grace Anılar

Üçüncü kitabımız ise efsanevi Vogue editörlerinden Grace Coddington’ın otobiyografisi olan Grace-Anılar. Grace-Anılar, Coddington’ın moda çekimlerindeki heyecanını ve bakışını paylaşırken, moda ikonunun özgün çizimleri ve vintage fotoğraflarını da sunuyor. R. J. Cutler’ın Vogue hakkında çektiği “Eylül Sayısı” adlı belgesel ile birlikte beklenmedik bir biçimde yıldızı parlayan Grace Coddington’un 17 yaşında Vogue’un modellik yarışmasını kazanması, 26 yaşında geçirdiği bir trafik kazasının ardından modelliği bırakması, İngiliz Vogue’unda moda editörü olarak işe başlaması, 1986’da Calvin Klein’le çalışmak için New York’a taşınması, saç stilisti Didier Malige’nin saçlarını ikonlaştırışı, Anna Wintour’un kendisini keşfedip Amerikan Vogue’a alışı, dünyaca ünlü fotoğrafçı Bruce Weber ile imza attığı çekimler gibi kronolojik hayat hikayesinin yanı sıra kitap, Annie Leibovitz, Bruce Weber gibi ünlü fotoğrafçılara Naomi Campbell, Calvin Klein gibi moda dünyasının önemli isimlerine de yer veriyor.

Grace Coddington1

Kitaplarımızın kütüphanenizdeki yerini almasını ve zevkle okumanızı dileriz.

www.shopigo.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?