Sınırları aşmayı sever misiniz? Daha önce hiç görmediğiniz bir ülkeye ilk ayak bastığınız an mesela. Bir bebeğin emekleyerek ilk defa salondan koridora geçtiği, Bir atletin final çizgisini göğüslediği, “ben bunu başaramam, bu benim bile sınırlarımı aşıyor” dediğiniz hedefe ulaştığınız an. En çok da kendi sınırını aşmayı sevenler için yaratılmış bir otomobilden bahsedeceğiz bugün size. Çünkü o da en az sizin kadar kendisiyle yarışan biri: Yeni Hyundai KONA.

Daha büyük, daha cesur, daha dinamik.

Özellikle şehir hayatını sürüş keyfinden ve konforundan ödün vermeden yaşamak isteyenler, otomobil alırken ilk tercihini uzun zamandır B-SUV modellerden yana kullanıyor. Nedeni ise çok basit; B-SUV, şehir hayatına kolayca adapte olabilecek boyutlarda olmasının sağladığı konforla, yerden yükselme ve trafiğe biraz tepeden bakabilme ayrıcalığını birleştirebilen çok akıllı bir segment. Uzun seyahatlere de elverişli, iş çıkış saatinde Levent trafiğinin beklediği atikliğe de. Yeni Hyundai KONA, bu segmenti deyim yerindeyse mükemmelleştirdi. Daha büyük, daha geniş, daha cesur ve çok daha teknolojik bir noktaya taşıdı. Yeni Hyundaki KONA’nın bize göre B-SUV segmentine en önemli katkısı ise, segmenti “yalnızca mantıklı olan”dan çıkarıp “hayalimizdeki otomobil” konumuna taşıması oldu. Gelin her detayına yakından bakalım:

Tek gövdede 3 farklı motor tipi.

Teknolojik yatırımlarını ve durmaksızın süren Ar-Ge çalışmalarını theMagger olarak yakından takip ettiğimiz Hyundai, Yeni KONA’da kendisiyle yarışarak tek bir gövde altında 3 farklı motor tipine yer veriyor. Her birinde farklı kullanım özellikleri ve görsellik sunan yeni KONA, daha fazla sportif sürüş ve dinamizm isteyenler için N Line versiyonunu öne çıkarıyor. KONA N Line, dinamik ve agresif çizgilerle desteklenmiş dış görünüşünü 198 beygir gücündeki turbo beslemeli motorla perçinlemiş. İçten yanmalı benzinli motorların yanısıra geleceğin mobilitesi için de tamamen elektrikli KONA modelini, yılın son çeyreğinde satışa sunmaya hazırlanan Hyundai, tüm seçeneklerde en son teknolojilere, üst düzey konfora ve pratik kullanım özelliklerine yer veriyor.

Yeni bir otomobil seçerken uzun süre kullanacağımızı göz önünde bulundurarak birçok “en”i barındırsın istiyoruz. Hyundai KONA, sınıfının en geniş motor seçeneklerini ve en son akıllı teknolojiyi bulabileceğimizden emin olduğumuz bir model. Alıştığımız ve sevdiğimiz B-SUV segmentini değiştirmeden, tüm standartlarımızı dramatik bir şekilde yükseltmiş oluyoruz.

Fark edilmek isteyenlere.

Akşam yemeği çıkışında otoparka yürüdüğünüzde, otomobilinizi inceleyen bir iki kişiyle karşılaşabilirsiniz. Işıklarda durduğunuzda yandaki otomobilin sürücüsünü jantlarınızı analiz ederken yakalayabilirsiniz. Endişelenmeyin, Hyundai KONA’nın dış görünüşü yüzünden. Tasarımı fütüristikliği ve şıklığı ister istemez dikkat çekiyor. Yeni stili ile hem gelecekten geldiği çok belli oluyor, hem de “biz dostuz” diyor.

Ön ve arkada yer alan çizgi şeklindeki LED aydınlatma grubu, köpekbalığını andıran burundan başlayarak yumuşak bir şekilde eğim gösteren bagaj kapağına kadar benzersiz bir silüet oluşturuyor. Fark yaratan özgün tasarımının yanında Yeni KONA’nın iç kısmı için kendisine takılmış bir lakap var: “En iyi yaşam alanı”. Bu lakabın hakkını da veriyor. Koltukların iki sırası arasında şimdiye kadarki en geniş diz alanına sahip, depolama alanları, elektrikli açılır sunroof, saklama bölümleri, çok kullanışlı ve akıllıca tasarlanmış orta konsolu (bayıldığımız kablosuz şarj pedine de sahip) ve bir önceki jenerasyona göre %30 oranında artan bagaj hacmi (466 litre)! Sizce de en iyi yaşam alanı demekte haklı değiller mi? O, sınırları aşmak konusunda çok deneyimli ve sürekli gençleşen bir otomobil. Hedeflerinizi, hayallerinizi ve hatta kendinizi aşarken yol arkadaşınız Yeni Hyundai KONA ile çok eğleneceğinizden eminiz! Hemen tanışmak için tıklayın.