Gün geçmiyor ki, aşina olduğumuz bir mekan kapanıp yerini yeni almasın. Özellikle İstiklal’de bu değişim çok çabuk gerçekleşiyor ya da biz iş yerimiz İstiklal çevresinde olduğu için daha çok farkında oluyoruz bu durumun. Geçen haftalarda yemekhanede bir yemek fiyaskosu yaşayınca, öğle arasında dışarıda bir şeyler atıştıralım dedik. Ramazan ayı olması sebebiyle, öğle aramız amacından saptı ve biz Şişhane’den İstiklal’e doğru çıkmaya başladık. İşte bu tırmanış sırasında Mec’s Kasap Burger dikkatimizi çekti. Aaa burada Caribou yok muydu, burası ne zaman değişmiş sorularını birbirimize sorarken kendimizi burada bulduk. 

Konum

2017-07-04 03.51.00 1
Mec’s Kasap Burger

Söz konusu butik burgerse, ben kendimden geçiyorum. Sanırım İstanbul’da aradığı Adana kebap yoğunluğunu bulamayan bir Adanalı’nın alternatif türetme çabası benim için. Daha önce bahsettiğim Virginia Angus benim için bir kaçış noktası oldu bu konuda bir buçuk yıldır. Denediğim birkaç farklı burgerci beni tatmin etmeyince tek adresim Virginia Angus oldu. İşte bu sebepten ötürü keşfettiğim her burgerci bende yersiz bir neşe yaratıyor.

2017-07-04 03.52.01 1
Mec’s Kasap Burger

Şişhane’nin yenisi Mec’s Kasap Burger. Mekan olarak çok başarılı, çünkü bulunduğu bina Şişhane’nin en güzel lokasyona ve manzaraya sahip binalarından biri. Özellikle terasıyla yaz aylarının en iyi seçeneği haline getiriyor kendisini Mec’s Kasap Burger. Mekanın ambiyansından uzun uzun bahsedip burgerleri konusunda biraz daha ağzını sulandırayım mı? Tamam tamam vurmayın geçiyorum esas meseleye. Yani burgerlere!

Et konusunda uzun yıllara dayanan tecrübelerinin sonucunda karşımıza çıkmış Mec’s Kasap Burger. Burgerlerde kullandıkları et 28 gün dinlendiriliyor ve ardından masamıza geliyor. Burger denildiği zaman insanın aklına öncelikle iki şey geliyor, kullanılan et ve ekmek. Bu ikisini ne kadar kaliteli tutarsanız burgeriniz o kadar lezzetli oluyor. Mec’s Kasap Burger, bu noktada ete yoğunlaşıp ekmeği boşvermemiş ve burger ekmeklerini de kendileri yapıyorlar.

2017-06-13 01.29.06 1
Mec’s Kasap Burger

Menüsünde kendi spesiyalleri olan Kasap Burger, Anadolu Burger, Lokum Burger gibi burger çeşitlerinin yanı sıra ızgara ve steaklere de yer vermiş. Gelelim burgerlerinin lezzetine. Biz Anadolu Burger ve Kasap Burgeri’ni denedik. Lezzet olarak ortalama seviyede bir lezzetti. Ancak başka yerlerde aynı gramajlarda burger söylediğimde, gelen burgerle burada gelen burger arasında ciddi boyut farkı vardı. Menüde bulunan gramaja göre köftesi bayağı küçüktü.Ancak ben şöyle bir sıkıntı yaşadım. Bunu genelde çoğu burgercide yaşıyorum. Ben burgerin köftesini “az pişmiş” seviyorum. Bu “az pişmiş” tanımı gerçekten az pişmiş. Ancak çoğu yer bana orta pişmiş getiriyor. Çünkü istediğim pişme seviyesi, genel Türk damak tadına pek uymuyor. O yüzden benim favori burgercimi bu isteğimi ne kadar karşıladığı belirliyor. Mec’s Kasap Burger de bu konuda benim gözümde sınıfta kalan bir yer oldu.

Benim “az pişmiş” takıntım ve boyutu dışında burgerlerinin tadı gayet iyiydi. Hatta herkesin çok fazla beğendiği antep fıstıklı, sucuklu burgerini de çok merak etmekteyim. Ancak burgeri ne kadar iyiyse, diğer kısımları beni o kadar mutsuz etti. Patatesleri bana çok yağlı ve ekmek gibi geldi. Üstelik masada ekstradan hiçbir sos bulamadık. Standart ketçap, mayonez ve hardal vardı. Bu ikisi konusunda daha dikkatli olurlarsa, orada yaşanan burger deneyiminin daha keyifli hale geleceğini düşünüyorum.

2017-07-04 03.50.05 1
Mec’s Kasap Burger

Şişhane ve çevresinde bu tarz bir mekana gerçekten ihtiyaç vardı ve birkaç küçük sıkıntı dışında Mec’s Burger’i beğendim. En favori burgercim olmasa da benim için burger kaçışlarımda sık uğradığım bir yere dönüşecek gibi duruyor.

Mec’s Kasap Burger Adres: Şahkulu Mah. Galip Dede Cad. No:19 Beyoğlu / İstanbul