Meşrutiyet Caddesi’nden Galata tarafına doğru yürürken metro durağına gelmeden sağınıza dikkat ederek yürürseniz mahalle berberinin yanında küçük bir dükkan var. Burası sadece panini ve kahve konseptini benimseyen küçük ama hayat kurtaran bir mekan.

Artık hayatımızda her şey hızlı olmak zorunda ne yazık ki, ama hızlı olması lezzetsiz ve keyifsiz olması anlamına gelmiyor. İşte Milkbar bunun bir kanıtı. Menüsündeki hiçbir panini orada hazırlanmıyor vakumlu ve hijyenik paketlerle merkez imalathaneden geliyor, bu sebeple herşey çok hızlı cereyan ediyor. İçerideki sade ve sıcak atmosferi, Milkbar’ın kahramanı Cihan ve onun korkusuz yardımcısı Berkay ve içeride çalan playlist insanın her zaman yüzünü güldürüyor.

Özellikle kuşkonmaz, keçi peyniri ve yumurtalı paninisini mutlaka deneyin derim, ama benim kişisel favorim Panino Presunto.  Milkbar’ın işletme sahibi aynı zamanda kuşkonmaz yetiştiriciliği yapıyor o sebeple Milkbar’dan kuşkonmaz temin etmeniz de mümkün. Türkiye’de çok bulunmayan bu sebze hem çok faydalı hem çok lezzetli bir şey.

Kahvelerini şimdilik Nespresso sponsorluğunda sunuyorlar ama yakında şaşalı bir kahve makinesi ile daha iyi hizmet vereceklerinin sözünü aldım. Ayrıca her panini aldığınızda size bir kahve ikram ediyorlar, çok seviyorum bu jestlerini. Meşrutiyet caddesine işiniz düşerse mutlaka uğrayın.

Adres: Meşrutiyet Cad. 80/A 0212 243 55 85 (Şişhane Metro Giriş, Eczane Yanı)

Telefon: (0212) 2435585 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN