Söz konusu ister bir mutfak aleti ister bir televizyon olsun, isterse bir otomobil, seçim yaparken birçoğumuz benzer ikilemler yaşıyoruz. Bazen teknik özelliklere önem vererek tasarımdan, bazense daha iyi görünmesine önem vererek fonksiyondan ödün vermek zorunda kalıyoruz. Daha büyük, daha teknolojik ve daha dinamik hale gelen, aynı zamanda dikkat çekici tasarımını sofistike detaylarla birleştirerek daha ileriye taşımayı başaran yeni ŠKODA FABIA ise, tasarım ve mühendisliği kusursuz bir şekilde dengeleyerek her zaman bir seçim yapmak zorunda olmadığınızı hatırlatıyor.

Dördüncü nesil yeni ŠKODA FABIA, sınıfının en geniş otomobili olarak öne çıkarken aynı zamanda artan konfor özellikleri ve yüksek sürüş dinamikleriyle de dikkat çekiyor. Üstelik bunu yaparken tasarımdan ve estetik kaygılardan ödün vermiyor. Daha büyük olduğu kadar, tasarım dilini atletik oranlarla daha dinamik hale getirdiği için aynı zamanda göz zevkinize hitap eden, daha dikkat çekici bir tasarım sunuyor. Tasarımdan beklentilerinizi karşılarken bir yandan da işlevsel olarak büyük avantaj sunan Yeni ŠKODA FABIA, segment standartlarının üstünde boyutlara sahip: Bagaj hacmi 75 litre artarak 380 litreye çıkıyor – üstelik arka koltuklar katlandığında 1190 litrelik bir alan elde edilebiliyor. Konforunuzu arttırmak için, otomobilin kabini de büyüyen dış ölçüleriyle birlikte daha da genişliyor. Mevcut iç mekân tasarım konseptini korurken yeni renk temaları, serbest duran bilgi-eğlence ekranı, iki kollu şık direksiyonu ve kullanışlı saklama gözleri ile hem ilgi çekici hem de fonksiyonel oluyor.

Yeni ŠKODA FABIA’nın teknolojik ve fonksiyonel özellikleri, akıllı tasarımı ve yüksek standartlardaki mühendisliği birleştirerek konforlu bir yolculuğa dönüştürüyor. Simply Clever özellik ve aksesuarlar, belki de ŠKODA FABIA’nın en tatlı sürprizleri olarak karşınıza çıkıyor: Bu akılcı çözümler arasında yakıt depo kapağındaki lastik derinlik ölçerli buz kazıyıcı, bilet tutucu, sürücü kapısının içerisinde şemsiye, ön yolcu koltuklarının arkasında iki akıllı telefon saklama gözü, çok fonksiyonlu saklama cepleri, arkada okuma lambası, ön koltukların arasında yer alan çıkarılabilir bardaklık ve akıllı telefon saklama gözleri gibi özellikleriyle kullanışlılığı arttırıyor.

Yolculuklarınıza keyif katacak 8” dokunmatik ekran, otomobilin sistem opsiyonlarına erişip kontrolleri sağlamanıza yardımcı oluyor. Donanım seviyesine bağlı olarak sunulan 6 adet hoparlörüyle ŠKODA Surround Ses Sistem, yoğun bir müzik deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Akıllı telefonunuzun işlevlerini otomobile aktarabileceğiniz ve uyumlu uygulamaları araca entegre kullanabileceğiniz online sürüş deneyimi sunan Smartlink, Anahtarsız Çalıştırma Sistemi ve Yağmur Sensörü ile isteğe bağlı Hız Sabitleyici, Geri Görüş Kamerası, Şerit Takip Asistanı, gibi gelişmiş teknolojik ekipmanlarsa farklı çözüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Yeni ŠKODA FABIA, tabii ki güvenlikten de taviz vermiyor: 6 adet hava yastığı, Yaya Algılama Özellikli Ön Bölge Frenleme Asistanı, Uzun Far Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, E-Call, Çoklu Çarpışma Freni gibi pasif ve aktif pek çok güvenlik donanımı, standart olarak sunuluyor. Elbette hayatınızın bir parçası haline gelecek otomobili seçmek yolculuğun yalnızca ilk adımı ve asıl macera buradan sonra başlıyor. Yeni bir rota için yola çıkarken aslında aklımızdaki yanıtlanmayı bekleyen soruların cevaplarını arıyoruz. Aynı motivasyonla yola çıkan ŠKODA da Merak Haritası ile; bilim, doğa, macera, kültür ve yemek başlıkları altında eğlenceli soruların yanıtlarını yolda arıyor ve Türkiye’de ziyaret edilebilecek birçok rota öneriyor! ŠKODA FABIA‘nın ile daha farklı ve heyecanlı yaşanacak bir hayat vadeden dünyasına daha yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.