Kabul edelim hiçbir yeni albüm ve sanatçı, ergenlik döneminde yatağa uzanıp tavana bakarken dinlediklerimizle aynı hazzı vermiyor. Erken 2000’lerin emo ruhu ve 2010’ların bol sepya filtreli Tumblr ruhunu yeniden yakalamak isteyenler için haberler güzel. Eski mp3’lerinizi yeniden bulsanız içinde mutlaka rastlayacağınız isimler, üst üste yakın zamanda yeni albümlerle karşımıza çıkacaklarını duyurdu! Nostalji alarmı vermemize neden olacak listede yer alanlar: Slipknot, Paramore, Björk ve Arctic Monkeys.

Fotoğraf: unsplash.com/@rexcuando

Radarınıza Girmeyi Hak Eden Yeni Albümler

SlipknotThe End, So Far

The Chapeltown Rag, The Dying Song (Time To Sing) ve Yen gibi teklilerle ısınma turlarını tamamlayan Slipknot 12 şarkılık yeni albümü The End, So Far‘ı sundu. Grubun demirbaşlarından Corey Taylor’ın “Albümü çok beğendim, We Are Not Your Kind’dan çok daha fazla beğendim. Kaldı ki, We Are Not Your Kind’a bayılmıştım.” şeklinde özetlediği albüm, metalseverlerin beğenisini kazanmış durumda.

Paramore | This Is Why

Kristen Stewart’ın sıra dışı ve kült bir filmde oynayacağı umuduyla dahil olup kendini bir popüler kültür işinin içinde bulduğu Twilight filmine dair anılarınız ve eski emo duygularınız yanınızdaysa Şubat ayı için şimdiden hazırlanabilirsiniz. Beş yıllık aranın ardından “This Is Why” isimli single’larını yayınlayan Paramore, aynı isimde 10 şarkılık bir albümün de yolda olduğunu duyurdu. Hayley Williams “Eveything is Emo” isimli podcastinde albümün ilham kaynağının Bloc Party olduğunu belirtti.

Arctic Monkeys | The Car

Yakın zamanda İstanbul’da dinleme şansı yakaladığımız Arctic Monkeys’in yeni albümü “The Car” yolda. Her albümde farklı bir sound ile karşımıza çıkan grubun  davulcusu Matt Helders, yeni albümün, bir önceki albümleri olan “Tranquility Base Hotel & Casino”nun devamı gibi olacağını açıkladı. Albüme daha yakından bakmak için Selin Hızarcı’nın yazısına da göz atabilirsiniz.

Björk | Fossora

Yayınlanmasından önce Atopos, Ovule ve Ancestress şarkılarını dinleme şansı bulduğumuz 13 şarklık Fossora, Björk’ün alışık olduğumuz fantastik dünyasında ölümden, mantarlardan ve ana erkillikten umut arayan lirikler sunuyor. Albümde ayrıca Björk’ün 2018 yılında kaybettiği annesine yazdığı mektup niteliğinde iki şarkı da bulunuyor.

Kapak Fotoğrafı: popbuzz.com