Güzel bir kahvaltı, genişçe bir pancake tabağı için artık çok uzaklara gitmeme gerek yok. Evimin 150 metre ötesinde harika bi yer açılmış. Siz de Atatürk Caddesi yakınlarında yaşıyorsanız yüzünüzü bu yana çevirin derim!

sobiren 1
Sobiren Cafe

Sahrayıcedit’te İnönü Cadde’sinde yepyeni bi yer gözüme çarpıyor. Evime 2 dakika mesafede olduğundan görmemem imkansız zaten. Bir cumartesi sabahı erkenden gidip, fotoğraflarda gördüğüm pancakelerin keyfini çıkarmak istiyorum. Öncelikle mekan gerçekten çok sevimli. Su yeşili ve pembenin hakimiyeti altındaki mekanda, çok tatlı bir atmosfer var. Duvarda cupcakeli süsler, su yeşili set kısmı ve avizeler, bu renklere uygun karolar. Gerçekten ferah bir yer.

sobiren 2
Sobiren Cafe

İlk girdiğiniz an karşınıza taze tatlıların bulunduğu set çıkıyor. Menüyü açınca her şeyden sipariş veresi geliyor insanın. Kahvaltıya dair çoğu şeyi burada bulabilmek mümkün. Tatlı-tuzlu şeklinde pancake tabakları, yanında kahvaltılıklar, mini kahvaltı tabağı, yumurta çeşitleri… Ne ararsanız var. Tatlıları da unutmamak lazım tabii. Belçika waffle, el yapımı çikolatalar, cupcakeler…Kısacası çeşit çeşit tatlılarıyla akşamüstü çaylarınızı burada içmeniz de mümkün görünüyor. Benim gibi buraya çok yakın oturuyorsanız veya leziz pancakelerden tatmak isterseniz mutlaka gelin:)

sobiren 3
Sobiren Cafe

Sobiren Cafe Adres: Sahrayıcedid Mah. İnönü Cad. No: 30/A Kadıköy / İstanbul