Global bir müzik hareketi olan Sofar Sounds’un Türkiye ayağı Sofar İstanbul’un, şehrin dört bir yanındaki evlerin salonları düzenlediği ev konserleri tek seferliğine form değiştiyor!

Sofar_facebook

Hem 2013 Aralık’ta Moda’da bir evde gerçekleştirdikleri ilk ev konserinin üstünden tam 3 yıl geçmesini kutlayan hem de uzun zamandır hayalini kurdukları festivali hayata geçiren Sofar İstanbul, 18 Aralık’ta Sofar Festival’ı düzenliyor. Daha önce Brezilya’da, Paris’te ve Londra’da da düzenlenen Sofar Festival’ı diğer festivallerden ayıran etkinliğin nerede olacağını ve kimlerin çalacağını bilmemeniz.

Eczacıbaşı Okey’in desteği ile gerçekleşen festival ücretsiz, davetli olarak katılabilmenizin yolu Okey ve Sofar’ın birlikte hazırladığı soruları yanıtlamak. Türkiye’nin ilk kişiselleştirilebilir festivali olarak konumlanan Sofar Festival’ın detaylarını katılımcılar belirliyor. Facebook üzerinden açılan ankette festivale dair detayları oylayabiliyorsunuz. Açıkhavada mı olmalı kapalı mekanda mı, fast food mu satılmalı street food mu, oturarak mı izlemek istersiniz ayakta mı, tüm bu detaylar için size #İstediğinGibi deniyor.

Alışılagelmiş konser ve festival mekanlarının haricinde, ilk kez festival izleyeceğiniz bir sahnede, gizli bir line-up ile karşılaşacaksınız. Sıradaki müzisyenin kim olduğunu bilmeyeceksiniz. Bugüne kadar 50 kişi alan evlere her ay 4.000’den fazla başvuru alan Sofar İstanbul, Sofar Festival ile çok sayıda müzikseverle ilk kez aynı anda buluşmayı hedefliyor.

Sofar-poster1

Bugüne dek Kalben, Deniz Tekin, Sena Şener gibi nice yetenekleri keşfeden müzik hareketi, bu kez Sofar İstanbul evinden yolu geçmiş çok sayıda müzisyenle tüm gün süren bir festivale imza atacak.

İçerde müziği dışında ruhunuzu yarattığı görsel dünyayla doyuracak farklı sanatçıların işleri de olacak. Dekor ve enstalasyon için ilk kez Türkiye’ye gelecek ve bundan önce Kanye West’in konserleri için çalışmış Los Angeles’lı bir sanatçıyı da ağırlayacak olan Sofar Festival, bu ismi de gizli tutuyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?