sofar istanbul cover

Sofar Sounds dünyanın birçok şehrinde hayat bulmuş bir müzik hareketi ve Sofar, “Songs From a Room” demek aslında. 37 ülke ve 86 şehirden sonra İstanbul da bu hareketin bir parçası, hem de Aralık 2013’ten beri. Taze bir oluşum ama “Nasıl bunca ay kaçırmışım?!” dedirtecek kadar da güzel.

sofar istanbul salon

Her ay hangi şehirde, hangi tarihte etkinliklerin yapılacağı mail yoluyla bildiriliyor ve rezervasyon yaptırıp bekliyorsunuz. Eğer şanslıysanız konserden bir gün önce size kimi dinleyeceğiniz ve hangi evin salonuna konuk olacağınız bildiriliyor. Tüm bu gizemin ve bir müzikseverin evini açmasının güzelliğinin yanı sıra Sofar Sounds ile ilgili dikkat çekici bir nokta daha var. Konserler ücretsiz! Her şeyi hızla satın alınıp tüketildiği bir dönemde, siz ve diğer müzikseverler, bir başka müzikseverin evinde buluşuyorsunuz ve meseleniz sadece dinleyecekleriniz oluyor.

sofar istanbul yaz bahçe

Sofar Sounds İstanbul ve ev sahibi müzikseverler bugüne dek Yüzyüzeyken Konuşuruz, Can Kazaz, Yolda, Son Feci Bisiklet, Sapan, Stornoway, NuPark gibi isimleri ağırlamış ve daha nice yetenekli  müzisyeni, müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Sofar Sounds İstanbul’u Facebook ve Twitter‘dan takip edebilir, tüm videolarına Tumblr sayfalarından ulaşabilirsiniz.