Uzun zamandır sokak canlarına mama desteğinde bulunan ve sahiplendirme konusunda çalışan tasarımcı ve fotoğraf sanatçısı Merve Çay tarafından toplumsal bilinci arttırmak ve sokak canlarına daha aktif bir destek sağlamak amacıyla Aralık 2014’te kurulan “Bir Destek Bin Huzur”, daha büyük bir kitleye ulaşmak amacıyla sokak canları için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Sokak hayvanlarına işkence, tecavüz, şiddet devam ederken bizlerin daha fazla susmayıp, bu olaylara dur demenin vakti geldi ve geçiyor. Daha önce yaşanan olaylara tepkimizi gerek toplum olarak, gerek birey olarak göstermiş dahi olsak bunun bir sonu gelmediğini önümüzdeki örnekler maalesef ki bize göstermekte. Bu yüzden “Bir Destek Bin Huzur”un tek bir amacı var: Sokak hayvanlarının sorunlarına kökünden çözüm getirmek.

birdestek_birhuzur_1200x1200px_instagram

7 Mart Cumartesi Günü Türkiye’de ilk ve tek bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Sadece sokak hayvanları yararına yapılacak bu etkinlikte giriş battaniye ve mama bağışı ile olacak, sokak hayvanları yararına butikler stand açıp satış yapacak , hayvanseverleri bilinçlendirmek için “Kedi-Köpek İlk Yardım” ve “Hayvan Hakları” vb. eğitimler düzenlenecek ve ayrıca ünlü hayvanseverle söyleşiler yapılacak. Herkesin gözü önünde Etkinlik bitiminde girişte elde edilen mamalar İstanbul içine dağıtılıcak. Satışlardan elde edilen gelir ise İstanbul dışındaki barınaklara mama olarak geri dönecek.

7 Mart’ta tüm hayvanseverler Taksim Mürekkep’te bir araya gelecek!

http://www.birdestekbinhuzur.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN