Evet, bu mekanlar bu aralar çok “in”! Karşınızda sırasıyla Asmalımescit’in yeni rengi Propoganda; geçenlerde Ankara ve bir hafta sonra Bebek’te açılan, İlona Levi’nin theMagger’da röportaj yaptığı mekan Tektekçi; Emirgan’ın birkaç aylık yeni yüzü La Boom ve PiPa Drinks!

PROPAGANDA:

Çıkış noktası ‘Tastes Nice & Sounds Good’ olan, İstanbul’un gece hayatının keyfini son raddesinde sürebileceğimiz Asmalı
Mescit’te konumlanan Propaganda; İspanyol mimar David Garcia’nın şık ve stil sahibi dekorasyon anlayışla ve Tahıllı Ispanak Salatası, Kırmızı Pancarlı Risotto ve Portakallı Kuzu Kol Konfi gibi Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini ziyaretçilerine en iyi şekilde sunmasıyla dikkatimi çeken ilk mekan. Bunun yanı sıra; Çarşamba ve Perşembe akşamları canlı müziğin, Cuma-Cumartesi akşamları ise ülkemizin tanınmış DJ’lerinin performanslarının olması bu lezzetlerle müziğin flörtüne tanıklık edeceğimizi gösteriyor.

Propaganda, yılbaşının şerefine; ekstra bir ücret talep edilmeyerek, beğenilere sunulan A LA CARTE yemek servisi hazırlamasıyla güçlü bir alternatif olacak. Ki ekstra bir ücret talep edilmemesi, ziyaretçilerini nasıl etkileyeceğini çok iyi bildiklerini, rakiplerinden bir adım ötede olmaya çalıştıklarını ve iyi bir işletmecilik ruhunu benimsediklerini gösteriyor. Biraz teorik bir bilgi olacak lakin işletmenin yakın çevresini oluşturan iki önemli faktörün tüketiciler ve rakipler olduğunu düşünürsek; iyi bir nokta atışı yaptıklarını es geçmek imkansız . Menüsünün değişen standartlara ve farklı kültürlerin mutfağına göre şekillenmesi de tüketicilerin memnuniyetinin önem teşkil ettiğini gösteriyor. Özetle, mekan konusunda, çıtanızı yüksek tutanlardansanız Propaganda’yı mutlaka not edin.

Asmalı Mescit Mah. Suriye Pasajı, Beyoğlu – İstanbul

Telefon: (0212) 252 71 81

TEKTEKÇİ:

Geçtiğimiz günlerde Bebek’te de bir şubesi daha açılacak olan Tektekçi’nin ev ortamının sıcaklığını anımsatan atmosferiyle ve shot’larıyla Beyoğlu’nun en eski mahallesi olan Tomtom mahallesine ayrı bir renk kattığı yadsınamaz. Hatta tüm bu özellikleriyle, bu mahalle için çekici bir güç haline geldiği de aşikar.

Tatlı, Acı, Ekşi, Sert, Tatlı Ekşi, Tatlı Sert, Klasikler ve Dümdüzler olmak üzere 10 farklı kategoride; muzur adlarıyla mekanın alamet-i farikası haline gelmiş  Net, Flat, Kiss, Blizzard, Sting, Nemo, Kafa, Cücük, Yat, Zoi, Vanminüt, Fişenk, Kurander, Davai, Nasip, Sospiro, Oi, Çivi, Beberuhi, Dikiz, Aman, Dudu, Hit, Ska, Fiks, Halo, Barbut, Hoo gibi 100’ün üzerinde shot çeşidi bulunduran Tektekçi;  yılbaşında da iddialı olduğunu kanıtlamak için hazır. Peki siz, bu özel shot’ların renk kattığı Tektekçi sokak partisinde dostlarınızla eğlenmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse, kapıları her zaman açık!

theMagger’da Tektekçi Röportajı…

Tomtom Mah. Acara Sokak 2/1, Beyoğlu – İstanbul

LA BOOM:

Bir restorandan beklentileriniz neler? Açık konuşun. Ben üniversite sıralarında “İşletme Yönetimi” dersi aldığımdan ve bu derste işletmeleri her yönüyle A’sından Z’sine kadar öğrendiğimden midir, yoksa beklentilerimi fazlasıyla yüksek tutan bir tüketici miyim bilinmez; ancak bir restoranı iyi olarak nitelendirmek için pek çok kriterin bir arada barınmasını isterim. Rahatlık, mükemmele yakın bir hizmet kalitesi, şık ve eğlenceli bir dekorasyon, belki de çarpıcı bir manzara, her an şaşırtıcı sürprizleri olması ve en önemlisi farklı lezzetlerle taçlandırılmış özel bir menü.

Umut Evirgen ve Nikol Basoğlu ortaklığında kurulan La Boom ise aradığım tüm bu kriterlere fazlasıyla sahip. Hatta Emirgan’da konumlanmasıyla, “çarpıcı manzara” kriterime bile uygun.

Yılbaşının şerefine özel bir program hazırlayan La Boom’un menüsünde Bıldırcın yumurtası eşliğinde Beluga havyarı”dan, “Avokado, somon fümeli zeytinyağlı enginar”a ; “ Deniz taraklı risotto” dan, “Altın tıraşlanmış burgerler”e,  “Baklava çıtır ve içli pilav eşliğinde yılbaşı hindisi”ne kadar birbirinden özel lezzetler ve bütün Premium içkiler, kokteyller bulunuyor; benden söylemesi!

Aynı zamanda, yemek müziği olarak popüler şarkılara canlı Jazz’ın eşlik edeceği; daha sonra da DJ Tarık, DJ Kerem ve DJ Tekin’in performanslarını sergileyeceği bu yılbaşı programına katılmanın bedeli ise kişi başı 600 TL. (Genellikle) İkna kabiliyeti yüksek bir insan olmamla nam salmışımdır, yine de tüm bu yazdıklarıma rağmen sizi ikna edemediysem, affola; ancak yine de gidip La Boom’u görmenizde bir fayda var. Bu dediğimi kulak arkası etmemeniz dileğimle.

Sakıp Sabancı Caddesi No: 4A Emirgan – İstanbul

Telefon: (0212) 277 88 07 

PiPa DRINKS:

Otel müdürlüğü, yiyecek ve içecek direktörlüğü, restoran işletmeciliği gibi alanlarda uzmanlaşmış yerli ve yabancı ortakları olan Concept Masters’ın Ataşehir Hillside Trio’da bulunan yeni konsepti PiPa Drinks; lezzetli kokteylleri ile ofisinizden çıktığınızda, günün yorgunluğu atmanızı ve monotonluğunuzdan bir nebze de olsa uzaklaşmanızı vaat ediyor. Size önerim ise Perşembe gecelerinizi 20.30- 02.30 saatleri arasında oyuncu Hakan Eratik’in Türkçe setlerini izleyerek, onun eğlenceli performansına tanıklık ederek geçirmeniz. Pişman olmayacağınıza inanıyorum!

Barbaros Mah. Halk Cad. No: 85/1 Trio, Ataşehir – İstanbul

Telefon: (0216) 324 93 74

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?