Müzikle buluşmaya hazır mısınız? O halde Avrupa’nın en prestijli festivallerinden Sónar için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz. Sónar Istanbul, 18-19 Mart 2022 tarihlerinde, elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ/prodüktörlerine ev sahipliği yapıyor. Üstelik organizasyona katılacak heyecan verici isimler listesinde; Ame b2b Dixon, HVOB ve Honey Dijon var!

Ȃme b2b Dixon

Zorlu PSM’yi iki gün boyunca dans pistine çevirecek olan Sónar Istanbul, son iki yıldır özlediğimiz gençlik hissini yeniden yakalayabileceğimiz özel bir deneyim sunuyor. Bunu da prestijli isimlerin ışığında gerçekleştiriyor. O halde gelin birlikte programın öne çıkanlarına bir göz atalım. Üretimlerine başladıkları 2001 yılından bu yana rotalarını sürekli geleceğe çeviren ve elektronik müziğin yeniliklerini kucaklayarak parçalarına dahil eden ikili Ȃme ile house ve techno müziği kendine özgü bir biçimde yorumlayarak zihnimizde bambaşka yolculuklara çıkmamızı sağlayan Dixon, Ȃme b2b Dixon olarak birlikte sahneye çıkıyor.

Honey Dijon

Çaldığı her yerde seçkin türler arası setleriyle ve dans pistinde yarattığı müthiş kaos ile özdeşleştirilen Honey Dijon, hipnotize eden setlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ölçülü ve minimalist elektronika üzerine odaklanan HVOB, house, techno, afro, acid, disco ve alışılmadık dünyevi sesler konusundaki yetenekleriyle hızlı bir yükseliş yakalayan HAAi, house, techno ve disco türleri arasında gezinerek dans pistlerini kutsamaya hazırlanan The Blessed Madonna programı cazip hale getiren isimlerden yalnızca bazıları.

HVOB

Onları “Designed to Dance” ile dünyanın dört bir yanındaki dans pistlerine coşku getirdikten sonra, ilk albümü Nothing Is Still ile dinleyenlerine ters köşe yapan Leon Vynehall, çatışmalarla ve bilinmezliklerle dolu bu dünyada genç, siyahi bir kadının nasıl hissettiğini anlatan üçüncü albümü Reflection’ı hayranlarıyla buluşturan Loraine James, elektronik müziğe getirdiği klişelerden uzak yaklaşımla son yılların aranan ekiplerinden birine dönüşen Red Axes (Live), dans pistleri için ‘daha romantik ve daha epik’ bir sound ile elektronik müziği yeniden şekillendiren Terr, dans müziğinin yükselişte olan yenilikçi sesi TSHA, set’lerini 90’ların ilk yarısından aşina olduğumuz acid, techno ve EBM türlerinin karışımlarıyla taçlandıran Volvox, keşfettiği isimlerden aldığı ilhamla hazırladığı setleriyle son birkaç yıldır kulüp müziğindeki belirleyici trendleri ele alan Palms Trax ve 10 yıllık kariyerinde aurent Garnier, Danny Tenaglia, John Digweed, Stacey Pullen, Joseph Capriati, Stephan Bodzin, Marc Houle ve ANNA gibi sektördeki en saygın sanatçılarla birlikte çalışma şansı yakalayan Wehbba Live Station gibi uluslararası başarısıyla öne çıkan DJ ve prodüktörler izliyor.

Leon Vynehall

O halde ayakta ve dansla geçecek iki gün için en rahat ayakkabılarınız ve yeniden hayata geçirmeyi hevesle beklediğiniz festival ruhunuz hazırsa sizi Sónar Istanbul 2022 programınızı yapmak üzere buraya alalım.