İlkbaharın ilk hafta sonunda, şehir festivallerle hareketleniyor.

Sónar İstanbul | 6-7 Nisan @ Zorlu PSM

6-7 Nisan tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan Sónar Istanbul, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir araya getirecek. Temeli müzik yazarı Ricard Robles ile görsel sanatçılar Enric Palau ve Sergi Caballero tarafından Barselona’da atılan ve bu yıl 25. yılını kutlayan Sónar Festival’ın İstanbul ayağında Fatboy Slim, Black Coffee, Shigeto, Booka Shade, Islandman, Zeynep Erbay, Erol Alkan, Roosevelt, Ferhat Albayrak gibi yerli ve yabancı elektronik müzik sahnesinin önemli isimleri Zorlu PSM’de müzikseverlerle bir araya gelecek. İki gün boyunca Zorlu PSM bünyesindeki mekanlarda dünya müzik sahnesinin konuştuğu isimlerin performanslarına yerinde deneyimleme şansına erişeceksiniz.

Performanslar haricinde Sónar İstanbul kapsamında yer alan ve Digilogue’un desteğiyle gerçekleştirilecek Sonar+D programı dahilinde görsel sanatlar, interaktif içerik, sanatçı konuşmaları, sunumlar, demolar, workshop, sektörel ve yaratıcılık bazlı panelleri de Zorlu PSM’de katılımcılarını bekliyor olacak.

 

Vega | 6 Nisan @ IF Performance Hall Beşiktaş

Geçtiğimiz yılın en büyük dönüşüne imza atan Vega, bu gece Beşiktaş semalarında dinleyicileriyle bir araya gelecek. “Delinin Yıldızı” albümünü yayınlar yayınlamaz kısa sürede ezberlenen yeni şarkıları ve her biri Türk rock müziğinin klasikleri haline gelmiş şarkılarıyla Vega, müzikseverlere yine unutamayacakları bir gece yaşatacak.

 

Yüksek Sadakat | 6 Nisan @ Kadıköy Sahne

Kadıköy sokakları bu gece ‘Haydi gel içelim’ nidalarıyla dolup taşacak. Sahne performanslarıyla Türk rock müziğinin en sevilen isimleri arasında yer alan Yüksek Sadakat, bu gece Kadıköy Sahne’de dinleyicileriyle bir araya geliyor. Yer yer duygusal, yer yer bol dans etmeli bir gece için hazırlıklarınızı şimdiden yapın.

 

İstanbul Blue Night Mixed Festival | 7 Nisan @ Küçükçiftlik Park

İstanbul Blue Night Mixed Festival, Türk rock müziğinin sevilen isimlerini bir araya getirip eşine az rastlanır düetlerle sahnede ağırlamaya hazırlanıyor. Nadas, Ars Longa ve Yok Öyle Kararlı Şeyler’in performanslarıyla başlayacak festivalde maNga ve Fatma Turgut, Hayko Cepkin ve Moğollar ile Duman ve Nejat Yavaşoğulları’nın düetlerini dinlemek için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

Radyo Eksen Partisi | 7 Nisan @ Babylon

Bir Babylon ve Radyo Eksen klasiği olmaya aday Radyo Eksen Partisi, bu Cumartesi gecesi Babylon’da vuku buluyor. Radyo Eksen DJ’lerinin seçkileriyle gecenizi renklendirmek ve bol bol dans etmek için rotanız belli.

 

Athena – Suede Jam | 8 Nisan @ Bostancı Gösteri Merkezi

Puma, zaman tanımayan tasarımı ile bir ikon haline gelen Suede’in 50.yılını Athena konserleri ile kutlamaya devam ediyor. Türk rock’ının en yerinde duramayan, en enerjik isimlerinden Athena, Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Sevdiğiniz Athena şarkıları ile eğlenmek için yerinizi alın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?