Müziğin coşkusunu doyasıya hissetmeye hazır mısınız? Reebok’ın yenilenen Club C modeliyle başlattığı #SOUNDSOFREEBOK projesi kapsamında, IF Performance Hall Beşiktaş’ta gerçekleşecek olan konser dizisi başlıyor! Sena Şener, Melek Mosso, Hey Douglas, Büyük Ev Ablukada… Biz alternatif müziğin sevilen isimleriyle buluşmak için sabırsızlanıyoruz! Gelin, heyecanla beklediğimiz konserlerin öncesinde kendilerini yakından tanıyalım. 

#SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall'da!
SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall’da!

Kaliteli müzik ve yenilikçi eğlence anlayışı ile biz müzikseverlerin uğrak noktalarından biri olan IF Performance Hall, bizleri yepyeni etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor ve bu kez, #SOUNDSOFREEBOK projesi kapsamında gerçekleşecek olan konser dizisi ile bizleri müzik dolu akşamlarda bir araya getirmeyi hedefliyor. İlk konser, 19 Ekim Cumartesi günü! Sahnede ise, farklı ses rengi ve kendine has tarzıyla Sena Şener olacak. 10 yaşlarında gitar çalıp şarkı söylemeye başlayan ve 11 yaşında ilk İngilizce şarkısını yazan sanatçının bilinirliğinin artması, evde yaptığı kayıtları internete yüklemesiyle başlıyor. İlk olarak Sofar İstanbul’un bir etkinliğinde seslendirdiği şarkısı “Çirkin Dünya” ile dinleyicilerle buluşan Sena Şener, sonrasında sözleri ile vokal melodilerini yazdığı “Feel” ve Mahmut Orhan’ın remix’ini yaptığı, 110 milyon’un üzerinde izlenme rekoru kıran “Self Control” cover’ı ile geniş kitlelere ulaşıyor. Şimdi ise onu Sevmemeliyiz, Bak Bana, Sendin Düşmanım, Ölsem gibi parçalarıyla tanıyor ve dinliyoruz.

SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall'da!
SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall’da!

Merakla beklediğimiz konser dizisinde yer alacak olan ikinci isim ise, özellikle son yıllarda alternatif müziğin adından söz ettiren isimleri arasında gösterilen Melek Mosso. 25 Ekim Cuma tarihinde sahne alacak olan sanatçıyı katıldığı ‘O Ses Türkiye’ yarışmasından da tanıyoruz. Ancak Melek Mosso’nun güçlü sesiyle hayatımıza tam anlamıyla girmesi, 2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında paylaştığı, Yıldız Tilbe’ye ait “Vursalar Ölemem” şarkısına ait cover’ıyla oluyor. Yaklaşık 15 milyon kez dinlenen bu parçadan sonra Melek Mosso; Umrumda Değil, Kedi, Arzular Arsız, Gölgen Yeter ve cover’ları Dilek Taşı, Yalnız Gece, Ben Varım, Bana Yalan Söylediler ile adından çokça söz ettiriyor.

SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall'da!
SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall’da!

Hemen ertesi gün, 26 Ekim Cumartesi, psychedelic, funk ve soul şarkıları günümüzden yola çıkarak, biraz da Anadolu-pop çatısı altında toplayarak tekrar düzenleyen ve miksledikleri parçalarla bizleri 70’li yıllara geri götüren, VEYasin’in müzik projesi Hey! Douglas ile bir aradayız. Kendisinin ses işleme konusuna duyduğu ilgiden yola çıkarak ve 70’lerin kültüründen ilham alarak yarattığı Hey! Douglas’ın Ölem Ben, Yolluk, Duruyor Dünya gibi parçalarıyla buluşmak için sabırsızlanıyoruz!

SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall'da!
SoundsOfReebok: Müziğin Coşkusu IF Performance Hall’da!

Ve son olarak; bağımsız müzik deyince hepimizin aklına ilk gelen isimlerden biri olan, kurulduğu günden bu yana özgün tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle çok sevilen Büyük Ev Ablukada… Tamamı takma isimler kullanan grup üyelerinin bir aya gelişi, Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) ve Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ‘in 2005 yılında Kent Oyuncuları’nın o yıl sahnelediği Kumarbazın Seçimi adlı tiyatro oyununun sahnesinde tanışmasıyla başlıyor. Tanışmalarından 3 yıl sonra birlikte heyecan dolu bir müzik yolculuğuna adım atan ikili; Bas Bariton, Gelicem Nerdesin, Bentek Sizhepiniz ve Galvaniz Gelbiraz’ı da aralarına katarak “Ay Şuram Ağrıyo” adlı konser serisine başlıyorlar. Şarkı sözlerinde İkinci Yeni şiirlerinden ilham alan grup, ilk olarak “Olmadı Kaçarız” adlı bir konser albümü paylaşıyor ve 2012’de ilk albümleri “Full Faça”yı piyasayı sürüyor. İlk zamanlarda yaptıkları müziklerin özgünlüğü ve değeri bir yana, kendilerini elektronik müzik dünyasına adım attıkları son albümleri “Fırtınayt” ile de çok severek takip ediyoruz. Büyük Ev Ablukada, 9 Kasım Çarşamba akşamı IF Performance Hall’da sahne alıyor.

İyi ki geldin #SoundsOfReebok! Bu konserler kaçmaz!

Daha fazlasını ve Club C dünyasını keşfetmek için tıklayın.