Yoğun bir güne başladığımız şehirdeki apartmanlarımızda ya da rüzgârın hafif meltemi ile kalktığımız sayfiye evlerinde biz sadece kahvenin kokusu ile güne başlayabiliriz. Nerede olursak olalım; sabah uyandığımızda, sevdiklerimizle buluşmak istediğimizde veya çalışmamız gerektiğinde ise o kahve kokuları evimizden yalnız birkaç dakika uzaklıktaki Starbucks’ta bizi etkisi altına alır. Son yirmi senedir bir kahveciden öte bir yaşam merkezi olarak yaklaştığımız Starbucks; bu yaz sadece mevsime özgü tatları menüsüne katmak ile yetinmiyor, kahve ikramları ve farklı ayrıcalıklar sunan yıldızlarını gökyüzünden yenilenen mobil uygulamasına indiriyor! Hem de ödeme tipi fark etmeksizin!

Yazar Gertrude Stein, kahvenin bir içecekten fazlası olduğunu söyler. Ona göre bir kupa kahve; bize kendimiz olmamız için gereken zamanı tanır. Belki de bu yüzden biriyle ilk kez tanışacağımızda ya da uzun zamandır görüşmediğimiz sevdiklerimiz ile buluşacağımızda hep kahve eşliğinde programlar hazırlarız. Kendimizi keşfettiğimiz, sevdiklerimizle özlem giderdiğimiz veya bir ilke heyecanlandığımızda Starbucks; mevsime özel değişen menüleri, özgünleşmiş tatları ve nitelikli kahveleri ile yirmi senedir bu anlarımıza eşlik eder.

Şimdi güzel haberi verelim; hepimizin ilk müdavimi olduğu kahveci Starbucks, yaz aylarını bize özel yepyeni sürprizler ile karşılıyor. Starbucks Rewards uygulamasına eklenen ayrıcalıklar ve kolaylıklar ile artık kahve severler senelerdir topladıkları yıldızlara çok daha kolay ulaşabiliyor. Eğer kahvelerinizi aldıysanız Starbucks Rewards mobil uygulamasının ödeme türü fark etmeksizin QR kod okutarak ulaşabileceğimiz en yeni ayrıcalıklarını ve kampanyalarını merceğe alıyoruz.

Starbucks Rewards nedir?

Neredeyse 18. yüzyıldan beri farklı şekiller ile hayatımızda olan “Loyalty Club” programını duymuşsunuzdur. Loyalty Club; seneler içerisinde farklı markaların müşterileri ile yeni bir iletişim kurmak için attığı bir adım olsa da birçok dergi ve ekonomist tarafından Starbucks Rewards bu akımın günümüzdeki en başarılı ve samimi örneği olarak gösteriliyor. Starbucks’ın dünyanın dört bir yanında elli seneyi aşkın bir süredir kahve severler ile kurduğu iletişimleri bir adım daha öteye taşıyabilmek adına hayata geçirdiği Starbucks Rewards; mobil uygulama kullanıcılarına mevsimin tatlarına özgü eklenen en yeni ürünleri ve kişiye özel kampanyaları haber veriyor, sene boyunca farklı sürprizler hazırlıyor. Starbucks Rewards mobil uygulamasına eklenen yenilikler ile artık bu kampanyalara mobil uygulamaya üye olduktan sonra, siparişinizi vermeden hemen önce QR kodunuzu okutarak ister uygulamaya yüklediğiniz bakiyenizle, ister kredi kartınızla, isterseniz de nakit ile yapacağınız ödemelerle yıldız kazanabilir; ikram kahvenizi yudumlayıp ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Yeni Ayrıcalıklar Neler?

Starbucks Rewards; bugüne kadar sadece uygulama üzerinden bakiye yükleyen ve mobil uygulama üzerinden ödeme yapan kullanıcılara daha sonra kahve ikramı alabilecekleri yıldızlar ve farklı avantajlar sağlıyordu. Starbucks Rewards üyelerine daha fazla ödeme seçeneği sunmak ve tüm alışverişlerinden yıldız kazanmalarını sağlayabilmek için güncellenen uygulama, artık ödeme türü fark etmeden bütün kahve severlere kişiye özel kampanyalar ve ayrıcalıkların kapılarını aralıyor!

Kredi kartı, mobil ödeme veya nakit ödeme fark etmeksizin ayrıcalıklarından yararlanabileceğimiz Starbucks Rewards’ta; kahve içme alışkanlıklarınıza göre Green ve Gold olmak üzere iki üyelik bulunuyor. Starbucks’ın logosunda bulunan yıldızlardan sene içerisinde 120 tane kazananlar Gold üye olarak kabul edilirken, uygulamayı yeni kullananlara ise Green üyeliğe özel avantajlar sağlanıyor. Ayrıca, programa üye olan ve bakiye yükleyen kahve severlere özel 15 yıldız ve bir kez alışveriş yapmalarının ardından doğum günlerinde içecek ikramı gibi ekstra hediyeler bulunuyor! Daha önceden Green üye olan Starbucks misafirleri için yıldızlar ile tall boy içecek ve doğum günü ikramları devam ederken, Gold üyeler için yıldızlar ile diledikleri boy içecek ikramı, doğum günlerine özel kahve ikramına indirimli tatlı eşlikçiler, her içeceklerinde ekstra shot, şurup veya krema arasından bir adet kişiselleştirme tercihi ve yıl boyu kişiye özel kampanya ve ayrıcalıklardan oluşan seçenekler bulunuyor. Bunun için önceden üyeliği olan kahve severlerin, 9 Haziran’dan sonra mobil uygulamalarını güncellemiş olmaları gerekiyor.

Moby Dick’in Yıldızları

Eski kahve tüccarlarının denizcilik deneyimlerinden İtalyanların kahve içme geleneklerine kadar zaman ve mekân sınırlarını aşarak ilham alan Starbucks, Starbucks Rewards programında da Moby Dick’ten esinlenmeye devam ediyor ve bizi sınırsız keşiflere dahil olmamız için yıldız toplamaya davet ediyor. Starbucks’ın yıldızları; üye olarak, mobil uygulama bakiyelerini güncelleyerek, alışveriş yaparken mobil uygulamada bulunan QR kodu okutarak dilediğimiz ödeme tipi ile toplanıyor. Siparişimizi verirken mobil uygulamadan QR kod okutarak ödeme tipi fark etmeksizin aldığımız her içecekte bir yıldız kazanırken, içecek içermeyen alışverişlerde de alışveriş miktarı 25 TL ve üzeri olduğunda 1 yıldız kazanılabiliyor. Üyelik tipimize göre topladığımız her on beş yıldızda ise Starbucks Rewards ayrıcalığı ile ikram edilen içeceklerimizi ekstra shot, şurup veya krema arasından iki farklı seçenek ile kişiselleştirebiliyoruz. Ayrıca Starbucks, Green üyelikten Gold üyeliğe geçme hakkı kazanan üyelerini ayrıca bir içecek ikramı ile kutluyor. Yıldız kazanırken mobil uygulamayı kullanmak için ise internet gerekmiyor.

Starbucks’ın zaman ve mekân sınırlarının ötesinde aldığı ilhamları nerede olursak olalım nitelikli kahveleri, mevsime özel ürünleri ve klasikleşmiş tatları ile deneyimleyebilmek ve mobil uygulamada bulunan QR kod ile ödeme tipi fark etmeksizin yıldız toplayabilmek için buradan üye olabilir, son gelişmeleri Starbucks Türkiye sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz.