”Galaksinin batı spirilaninin olduça uzak ve henüz keşfedilmemiş karasularında, küçük ve önemsenmeyen Güneş, dinlenmektedir. Güneş’in yörüngesinde dönen ve ondan yaklaşık doksan iki milyon mil uzakta önemsiz yeşil-mavi bir gezegen vardır. Bu gezenin maymun familyası soyundan gelen hayat formları, o kadar primitiftir ki hala dijital saatlerin çok esaslı bir fikir olduğunu düşünürler!” – Douglas Adams, The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (Otostopçunun Galaksi Rehberi)

galaksi-desenleri

Gerçekten de koskoca galakside, Dünya canlıları olarak önemsizliğimiz ve küçüklüğümüz daha iyi ve ağdalı anlatılamazdı. Ancak, akıl kapasitemin almadığı bu büyüklük içerisinde çok ufak bir şey olmak beni umutsuzluğa sürüklemek yerine ilhamla doldurdu. Bu sonsuz ve sürekli büyüyen galakside ufacık, minicik, saniyenin milyonda birinde gözükecek bir pırıltı olsam da bana yeter. Galaksimizi seviyorum, desenini her yerde görmek istiyorum. Başta gençleri hedef alan pek çok modacı da benim gibi düşünmüş olacak ki, araştırınca bol bol galaksi desenli parça buldum. Şimdi içeceğinizi elinize alın ve Haluk Bilginer’in Cosmos belgeselini seslendiren ses tonu ile size bu yazının devamını okuduğu hayal edin..

thumbs_Ekran-Resmi-2014-10-22-13.02.38

Spor Ayakkabılarda Galaksi Deseni // Galaksi deseninin en çok yakıştığı parça bence kesinlikle spor ayakkabılar. Henüz t-shirt veya pantolon gibi büyük bir parçada bu deseni kullanmaya hazır değilseniz, sizin için yumuşak bir geçiş olur. Her türlü spor ayakkabıya yakışan bu desen yürürken ayaklarınıza baktığınızda sizi kesinlikle gülümsetecek. El becerisine güvenip evde kendi galaksi spor ayakkabılarını evde yapmak isteyenler, DIY videolarından ilham alabilir.

galaksi 1

T-shirtlerde Galaksi Deseni // Özellikle erkek giyimde t-shirtlere çok yakışıyor galaksi deseni. Galaksi desenli tshirt’ünüz geceleri dışarı çıkarken hiç düşünmeden giyiverdiğiniz en iyi arkadaşınız olmaya ideal bir parça. Henüz İstanbul’da pek görmedim ama ufak bir online alışveriş macerası sonunda ortalama 30TL’ye sizin olabilir bu harika tshirtler.

galaksi 2

Pantolon ve Taytlarda Galaksi Deseni // Sonsuz ve derin galaksi hissini, topuklu ayakkabılarla desteklediğiniz bir tayttan daha iyi hiçbir parça vermez. Ancak burada geriye kalan parçalarınızın süper minimal ve mümkünse siyah olması önemli. Aksi takdirde göz yorup çevrenizi geçici astigmat olmaya sevk edebilirsiniz. Doğru kombinle gecenin en cool kızı olmak çok zahmetsiz. Galaksi desenli tayt ve pantolonlar için ufak bir online alışveriş yapmanız ve en az 100 TL’yi gözden çıkarmanız gerek.

galaksi 3

Galaksi Desenli Çantalar // Ben üzerimdeki giysilerde çok rahat bir şekilde bu deseni taşıyamam derseniz size önerim, en havalısından bir adet galaksi desenli sırt çantası edinmeniz. Belli başlı sırt çantası markalarını taradım ancak bulamadım. Amazon-vari bir siteden 30-60 TL arası bulmak mümkün. Galaksi desenli çantanızı size ilham veren kitaplar ve müziklerle doldurmanızı diliyorum.

galaksi 4

Galaksi Desenli Aksesuarlar // Galaksi deseni iyi hoş da çok çılgın, üstüme giyemem, ayağımda da olmaz, sırtıma da takamam diyorsanız ama içten içe de bir parçanız olsun istiyorsanız… ufak tefek aksesuarlarla giriş yapmanızı öneririm. Telefon kılıfı, atkı, saç bandı, kemer gibi parçalar galaksi desenine başlangıç için uygun olacaktır.