Yılın mini ayı Şubat, etkinlikleri bol bir şekilde başlıyor. Yılın en önemli konserlerinden birine de ev sahipliği yapan bu hafta sonun konserleri ve performansları yine birbirinden güzel. Hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz önerilerim aşağıdaki gibi.

1 Şubat Cuma

Bob Marley Birthday Celebration @ Babylon

Efsane müzisyen Bob Marley, 68. doğum yıldönümünde şarkılarıyla anılıyor. DJ’ler en güzel ve özel Bob Marley şarkılarını çalarken; Mahi, Sattas, Selekta Firuzağa ve Ras Memo da bu geceye özel repertuarlarıyla sahnede olacak. Bob Marley’ye yaraşır şekilde rengarenk ve müzikle dolu geçecek geceyi bence kaçırmayın.

Toy @ Salon İKSV

“The Next Big Thing” kavramının öncülerinden NME’nin 2012 tarihli “Dinlenmesi Gereken 100 Yeni Grup” değerlendirmesinde yer alan Toy, Cuma akşamı Salon İKSV sahnesinde. Indie saykodelik rock grubu olarak tanımlanan Toy, kısa sürede Primal Scream ve The Horrors gibi gruplarla aynı sahneyi paylaştı. Cuma gecesi ise şarkılarını ilk kez Türk dinleyicileri karşısında seslendirecek.

Alp Ersönmez “Cereyanlı” @ Nublu İstanbul

Etkinlik köşesinin demirbaş konserlerinden “Cereyanlı”, Cuma gecesi Nublu İstanbul sahnesinde. Fazla söze gerek yok, Türkiye’nin en yetenekli basçılarından Alp Ersönmez ve arkadaşlarının enstrümanlarından yayılıp Nublu’yu donatan müziğe kendinizi bırakmak için iyi bir fırsat.

 

2 Şubat Cumartesi

Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators @ Küçükçiftlik Park

Bu senenin şimdilik en çok beklediğim konserinin günü gelip çattı! Guns N’Roses şarkıları ve klipleriyle büyüyen biri olarak iki kez GNR’yi izleyip de hala Slash’i canlı canlı izleyememiştim. Neyse ki 2 Şubat gecesi bir hayalim gerçekleşiyor. Tüm zamanların en iyi gitaristlerinden biri olarak gösterilen Slash, şarkılarına en yakışan solist Myles Kennedy ve The Conspirators ile Küçükçiftlik Park sahnesinde olacak. Rock n’roll bir geceye hazır olun!

 

Nekropsi @ Salon İKSV

Hala bir Nekropsi konseri izlemediyseniz ve Cumartesi için hangi konser diye soruyorsanız Salon İKSV’ye yolunuz mutlaka düşsün. Robert Plant’ın performanslarını izledikten sonra “vahşi ve tüyler ürpertici” tanımlamasını uygun gördüğü Nekropsi, konser öncesinde de bir yıl sürecek “Aylık Nekropsi” projesinin ikinci şarkısını da yayınlamış olacak.

Aeroplane @ Propaganda

Rock bana gelmez, dans etmek istiyorum doyasıya diyorsanız o zaman Propangada Cumartesi gecenizin mekanıdır! 2010 yılında yayınladığı “We Can’t Fly” ile listeleri alt üst eden ve dans pistlerini coşturan Aeroplane, Propaganda’da kabine geçiyor. Indie, disco ve house’un Aeroplane tarzı harmanlanışına birinci elden tanıklık edin.

Swayzak DJ Set, DearHead @ Wake Up Call

Elektronik müziğin ‘e’sini bile bilmezken Swayzak’ın adını bilirdim. Nerede rastladım, nasıl hafızama yerleşti bilmiyorum; ama Swayzak zamanla takip ettiğim isimler arasına yerleşmişti bile. İkiliden David Brown, DJ seti ile Wake Up Call’da kabinde olacak. Gecenin açılışı ise takip edilmesi gereken ikili DearHead’den geliyor.

 

3 Şubat Pazar

Kurtalan Ekspress İle Barış Manço’yu Anma Gecesi @ Mask Live Music Club

Tam 14 yıl olmuş Barış Manço aramızdan ayrılalı. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini bu gibi günlerde daha çok kavrıyor insan. Türk müziğinin en önemli müzisyenlerinden Barış Manço’yu şarkıları eşliğinde Kurtalan Ekspress üyeleriyle anmak için Mask Live Music Club’taki yerinizi alın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?