Her yıl yaklaşık 250 film/belgesel arasından seçilerek 20-25’e indirilen umut ve çözüm önerisini barındıran filmler ücretsiz olarak bizlerle buluşturuluyor. Bu yıl ise filmler kadar festivalin kendisi de umudumuzu tazeliyor. Çünkü 7-8-9 Kasım 2014 tarihlerinde Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ni 11 kentte ve 14 salonda izleyebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğin önemini her alanda görmeye başlamak çok güzel.Türkiye’de gerçekleştirilen sürdürülebilirlik uygulamalarının çoğalması, sürdürülebilir marka çalışmaları ve gönüllü birçok etkinlik…

surdurulebilir-yasam-film-festivali-syff

En ufak yeşil alanın bile beton kaplanmasına dayanamadığımız dünyada daha çok yeşil alan, daha çok nefes için her gün savaş veriyoruz. Tarımdan enerjiye, üretimden tüketime kadar her alanda somut ya da soyut olarak sürdürülebilirliğin önemini çok fazla anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali her yıl yaklaşık 250 film/belgesel arasından seçilerek 20-25’e indirilen umut ve çözüm önerisini barındıran filmleri ücretsiz olarak bizlerle buluşturuluyor. Bu yıl ise filmler kadar festivalin kendisi de umudumuzu tazeliyor. Çünkü 7-8-9 Kasım 2014 tarihlerinde festival 11 kentte ve 14 salonda yer alıyor.

Poster14_small

Filmler ve sinema salonları her kesimi birleştirir. Çevre bilinci seviyesinin ve vizyonun ilerlemesi, herkesin sağduyuya dahil olması güzel hikayeler barındıran filmler ile neden mümkün olmasın?

Festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Herkese şimdiden keyifli seyirler!