Geçen ay Etiler Armutlu’da yeni bir sushici açıldığını ilk duyduğumda hızla listeme eklemiştim. Popüler ve kalabalık bölgelerdense daha ufak semtlerdeki yeni yerler beni daha fazla meraklandırıyor ve iyi lezzetler de genelde tahmin edilmeyen yerlerden çıkıyor. Bu sebeple Sushimoto’ya giderken içimden bir ses lezzetli bir akşamın bizi beklediğini söylüyordu.

sushimoto

Armutlu’ya geldikten sonra mekan nerededir, kolay park yeri bulur muyuz gibi sorular aklımızda ama hem mekanı elimizle koymuş gibi buluyoruz hem de mekanın vale hizmeti olduğundan park için bir sıkıntı yaşamıyoruz. Mekandan içeri girerken çok kibar ve güler yüzle karşılanıyoruz ki bu ilk izlenim için önemli bir ayrıntı. Sonrasında ise mekanın son derece sade dekorasyonu ve arkada çalan hafif lounge müzik insanı bir şekilde rahatlatıyor ve yiyeceğiniz leziz yemeklere sizi hazırlıyor.

Sushi Moto2

Sushimoto Armutlu’da Sushi Keyfi Başlasın!

Mekana alıştıktan sonra sıra geliyor menüyü incelemeye. İlk kısım Moto Style adıyla geçen bir nevi başlangıçlar kısmı. Sushilerden önce iştahımızı biraz daha kabartmak adına ortaya paylaşımlıklar almaya karar veriyoruz. Menüden birebir isimleriyle “seabass tiradito with truffle oil” (trüf yağlı bir tür levrek carpaccio) ve “seared scallop with crispy onion” (karamelize ve çıtır soğanlı deniz tarağı) sipariş ediyoruz. Seçimlerimiz o kadar iyiydi ki her ikisinin de tatlarına doyamadığımızı söylemem gerek. Levreğin müthiş trüf yağlı sosu ve deniz tarağının üzerindeki çıtır soğanlar son derece lezzetli ve uyumlu olmuşlar. Araya bir de klasiklerden edamame eklemeyi de unutmuyoruz.

sushimoto 3

Başlangıçlar kısmından sonra sırada en heyecanlı bölüm yani sushiler var. Seçenekler olması gerektiği gibi ne çok fazla sayıda ne de az, tam kararında. Ana başlıklar da belli: Special rolls, maki, nigiri ve sashimi. Tercihlerimizi special rolls bölümünden kullanmaya karar veriyoruz. Sushimito roll, salmon asparagus, ebi tempura ve crispy unagi special sipariş ediyoruz. Sushiler arası damak tadımızı nötrlemek için bir de kappa maki alıyoruz ortaya. Sonuç: Lezzetin doruklarındayız! Bazen öyle sushilere denk geliyorum ki çiğnerken sanki ağzımda büyüyor, hiç yutamayacakmışım gibi geliyor. Sushimoto’da yediklerim lokum gibilerdi desem abartmış olmam. Hem çok lezzetli hem de yemesi çok keyifliydi. Özellikle ebi tempuranın yeri çok ayrıydı çünkü etrafını buladıkları tempura unu ile çıtır çıtır bir hal almıştı. Yemeğimize güzel birer sake de eşlik ediyor, bunu da es geçmeyelim.

Sushi Moto

Zuma ve İoki’de yediğim sushilerden sonra Sushimoto da en az oradakilerle kapışacak kadar iyi sushilere sahip bence. Dinlendirici iç mekanı, müzikleri, güleryüzlü hizmeti ve leziz menüsüyle Sushimoto ilk seferde favori mekanlarım arasına girdi bile. Mekan çok büyük değil; o yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

Sushimoto Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Bilgi Sok. No:26, Armutlu/Etiler 

Sushimoto Armutlu Tel: 0212 277 96 96