En güzelinden bir kadeh şarap, bolca lezzet ve çokça sohbet… Günün yorgunluğunu atmak için bu üçlüden daha güzel ne olabilir ki? Siz de benim gibi düşünüyorsanız, istikametiniz Kanyon’un teras katında yer alan Suvla olabilir.

Konum

Suvla Kanyon

Suvla’nın insanı seçim yapmakta zorlayan enfes bir menüsü var. O yüzden benim önerim menüden gözünüze kestirdiklerinizin hepsini ortaya söyleyerek, kendinize mini bir ziyafet çekmenizden yana. Böylelikle hiçbir lezzet aklınızda kalmamış olur, bir de ne derler bilirsiniz paylaşmak mutluluktur.

Peynir Aşkına

Suvla’nın özenle seçilmiş malzemelerle hazırlanan lezzetlerinin hepsi güzel ama yine de birkaç öneri vermeden geçmek olmaz. Bana sorarsanız önden Kars gravyeri, artizan keçi peyniri, Konya obruk peyniri ve camembert gibi farklı çeşitlerden oluşan bir peynir tabağı masanızda mutlaka olsun. Eğer seviyorsanız yanına da mortadella, bresaola ve kuru et gibi lezzetli mi lezzetli şarküteri ürünlerini bulabileceğiniz paylaşımlık tabaklardan söyleyebilirsiniz. Bu ikiliye güzel bir de salata eşlik etsin derseniz özel soslu susamlı Enginar Avokado Salatası söylemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Başrolde İtalyan Lezzetleri

Bence şarabın en güzel eşlikçilerinden biri pizza. Siz de benim gibi düşünüyorsanız Suvla’ya gittiğinizde közlenmiş patlıcanlı güzel bir Dana Etli Pizza ya da Dört Peynirli Üzümlü Pizza söyleyebilirsiniz. Yanında ise meyve aromalarının öne çıktığı, genç ve fıçı görmemiş bir kırmızı şarap olan Kabatepe‘yi tercih edebilirsiniz. Pizza bizi kesmez derseniz de yine ortaya güzel bir makarna söyleyebilir ya da ana yemek seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Eğer tercihinizi beyaz şaraptan yana kullanmak isterseniz de Kınalı Yapıncak güzel bir alternatif olabilir.

Tatlısız Asla

Suvla’ya giderseniz tatlı olarak tercihinizi hiç düşünmeden profiterolden yana kullanın derim. Hamurunun çıtırlığı, çikolata sosunun lezzeti tam anlatılmaz yaşanır türden. Benim çikolatayla aram yok diyen biri çıkar mı bilmiyorum ama olur da çıkarsa; arası kremalı milföy tatlısının da bir efsane olduğu aklınızda bulunsun.

Profiterol | Fotoğraf: Sıla Uçan

Siz de şehrin kalbinde, gürültüden uzak ve keyifli bir terasta hoşça vakit geçirmek isterseniz adresiniz Suvla Kanyon olabilir.

Kapak Fotoğrafı: Sıla Uçan

İlginizi Çekebilir: Istanbul Flaneur’den Bowl Mekanları