Son zamanlarda popülerliği bir hayli artan, turistlerin büyük bir ilgiyle seyahate geldiği, evlenenlerin albüm fotoğraflarını tatlı ve rengârenk kapılarla süslediği Bozcaada, diğer ismiyle Tenedos… Üniversiteyi Çanakkale’de okuduğum için gidip gezmek ve kalmak benim için daha kolay oldu. Çok da cazip geldi çekilen fotoğrafları gördükçe; şimdi sıra benim bakış açımda!

Tabelalar… Benim için her zaman yol gösterici ve iyi bir anı tazeleyicidir. O nedenle gittiğim yerlerde (abartmıyorum, evimin iki sokak ilerisinde bile bilmediğim/farklı bir semt ismi yazıyorsa) önüme çıkan tabelaları görmezden gelemiyorum.

Duvarlar… Çok güzel ve yaratıcı çizimler, graffitiler yapmışlar. Dünyada inanılmaz becerikli insanlar var. Kapılar, sokaklar, pencereler, meyhaneler, dondurmacılar, mekânlar, gün batımı… Her şeyiyle cıvıl cıvıl bir yer. Fotoğraf çekmeyi seven insanlar için güzel bir nimet.

Ve Ayazma Plajı; Ada’nın güm güm atan kalbinden bahsetmesek olmaz. Suyu serin, kumu yumuşak, havası güzel, rüzgârı iyi… Mayıs ayında gidildiğinde yaz aylarına nazaran daha az kalabalık ama her şekilde harika!

İmkânınız varsa gidin, gezin, görün. Küçük ve şirin bir yer. Ve tabii gittiğinizde Ada’nın meşhur Çiçek Pastanesi’nde Ada’ya özel 4 adet kurabiyeden oluşan bir tabak alabilirsiniz. Bon appetit!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN