Meşhur ve tehlikeli Doğu Hindistan Şirketi’nin otoritesiyle karada ve denizde dehşet saçtığı on dokuzuncu yüzyılda İngiltere’de geçen, aile içi entrikaların kurbanı olan babasının intikamını almak isteyen bir genç adamın hikayesini anlatan Taboo, TV+’ın premium dizilerinden biri olarak dijital ekranlara taşınıyor.

Taboo | TV+

Daha önce Locke filmi ve bir diğer sevilen dönem dizisi The Peaky Blinders‘ta birlikte çalışmış olan yönetmen Steven Knight ve ünlü oyuncu Tom Hardy, 2017’de BBC One dizisi Taboo ile bir kez daha güçlerini birleştirmişti. İngiltere’nin ardından ABD’de de ekranlara gelen ve ilgiyle karşılanan bu dönem dizisi, entrikalar ve güç oyunlarıyla örülü senaryosu ve deneyimli oyuncuları buluşturan oyuncu kadrosuyla, planlanan ikinci ve üçüncü sezonlarında yoluna devam edecek. Şimdilik ekranlara gelen ilk ve tek sezonunu ise TV+’ta izlemeniz mümkün.

Taboo | TV+

Taboo, bir gemi taşımacılığı zincirinin sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney’nin (Tom Hardy) yıllar sonra çalıntı 14 elmas ile Afrika’dan Londra’ya dönmesiyle başlıyor. James, babasından ona miras olarak bir arazinin kaldığını öğreniyor. Fakat bu miras, beraberinde büyük bir yükü de taşıyor: On altıncı ve on dokuzuncu yüzyıllar arasında, yani basitçe sömürgecilik döneminde, önce İngiltere, ardından Britanya İmparatorluğu’nun deniz ticaretini üstlenen ve Hindistan, Güneydoğu Asya ve Hong Kong’daki İngiliz kolonilerini zalimce yöneten bu ticaret şirketi, James’e miras kalan araziye göz dikmiş durumda. Üstelik bir diğer yanda babasının zehirlenerek öldürüldüğü haberi, bir yanda da araziyi satma planları yapan üvey kız kardeşi ve kocası var… Kısacası, şüpheliler arasında şaibeli bir dev şirket ve entrika dolu bir çift varken, James’in intikam oyunu hiç de kolay olmuyor!

Taboo | TV+

Inception, The Dark Knight, Mad Max: Fury Road, Dunkirk gibi filmlerden tanıdığımız, The Revenant filmindeki rolüyle ilk Oscar adaylığını elde eden Tom Hardy‘nin başrolünü üstlendiği Taboo’da birçok değerli oyuncu ona eşlik ediyor. Jessie Buckley, Tom Hollander, Michael Kelly, Franka Potente ve Jonathan Pryce, Taboo‘da karşınıza çıkacak isimlerden bazıları. Tüm bu oyuncuların canlandırdığı karakterler, para ve güçle yönetilen bir imparatorluğun topraklarında entrikalarla, intikam aşkıyla ya da para hırsıyla oradan oraya savrulan insanlar aslında. Sömürgecilik döneminin karanlığını fonuna alan Taboo, James Keziah Delaney’nin yaşadıkları ile kişisel ve sürükleyici bir dönem dizisine dönüşüyor. Diziye, Max Richter‘in büyülü müzikleri eşlik ediyor.

Taboo | TV+

İlk sezonunun gördüğü büyük ilgiden sonra ikinci ve üçüncü sezonları planlanmaya başlanan Taboo, 8 bölümlük ilk sezonuyla TV+‘ın premium dizileri arasında… Diziyi TV+’ın çoklu ekran özelliği ile ister cep telefonunuzdan, ister tabletinizden ya da bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Abone olmak için tıklayın.