Sıraselviler Caddesi üzerinde yer alan My House, hem eşsiz manzarası hem de yemekleri ile oldukça iddialı bir mekan..

myhouse13
Taksim My House

Cihangir’i genellikle şirin cafeleri ve lezzetli tatlıları ile biliyoruz. Bunun yanında güzel yemek yapan birkaç yer de keşfediyorum yavaştan. Bunlardan biri Sıraselviler Caddesi üzerinde yer alan My House. Ben bir toplantı için orada bulundum, oldukça büyük bir mekan olduğu için gerek özel akşam yemekleri gerekse toplantılar için gayet uygun bir yer.Restoranın oturulan kısmı arkaya bakıyor ve nefis bir boğaz manzarası karşısında yemek yeme fırsatı veriyor müşterilerine. İstiklal Caddesi üzerinde manzarası bu kadar güzel olan birkaç yer biliyordum sadece, burasıyla birlikte listem artıyor artık. Güzel havalarda üstteki çatı açılabiliyor, ama hava kötü de olsa manzaranızın güzelliği pek de değişmiyor.

myhouse3
Taksim My House

Biraz yemeklerden bahsetmek istiyorum. Menü oldukça zengin, herkese uyan bir yemek bulmak mümkün diye düşünüyorum. Fiyatlar ortalama, tattığımız şeylere de değer bence. İlk denediğimiz yemek füme somon salata oldu. Roka ve akdeniz yeşillikleri üzerindeki somon füme; kapari çiçeği, çeri domates ve kırmızı soğan ile servis ediliyor. Üstündeki viniglet sos ile oldukça uyumlu bir kompozisyon olmuş bence.

myhouse8
Taksim My House

Bir başka tattığımız yemek penne alla carne oldu. Et severlere yönelik olan bu makarnanın içinde jülyen doğranmış bonfile parçaları, mantar, roka, domates sos, parmesan ve isteğe göre sarımsak var.

myhouse6
Taksim My House

Bir diğer lezzetli yemek peynirli ve porçini mantarlı ravioli idi. Normalde çok mantar hayranı değilimdir ama lezzetli ravioli ve nefis sosu içerisinde o keskin tadı adeta kaybolmuştu. Porçini mantarı, domates sos ve krema sosun dışında raviolinin içinde kök ıspanak vardı ve inanılmaz lezzetliydi! Kendim ravioli yapma zahmetine girersem eğer yakın zamanda, ben de kesinlikle kök ıspanaklı halini deneyeceğim.

myhouse10
Taksim My House

Ana yemek olarak Rossini Tavuklu tercih ettim. Kibrit patates, renkli biber ve soğanla harmanlanmış jülyen doğranmış tavuk parçaları servis edildi. Üzerine de domates sos ve soğuk yoğurt dökülmüş masaya gelmeden hemen önce. Soğuk-sıcak arasındaki oyun hoşuma gitti açıkçası çünkü hafif acı ve oldukça sıcak olan jülyen tavuk yoğurtla beraber nefis bir lezzete ulaştı. Patatesler olmasa da olurdu ama en beğendiğimiz yemeklerden biri bu oldu doğrusu.

myhouse7
Taksim My House

Lezzetli kapanış çikolatalı sufleydi. Krema ve pudra şekeri ile servis edilen tatlıyı sıcacık ve taptaze afiyetle yedik..

My House Taksim Adres: Sıraselviler Cad. No:35/1 Beyoğlu / İstanbul