Koca İstanbul’da kahvaltı nerede yapılır diye sorulunca hepimiz biraz düşünürüz. Kahvaltı önemlidir, es geçmeyin. Bir kere güne onunla başlarsın. Kahvaltı güzel olunca gün de öyle devam eder.

Herkesin sürekli gittiği ve bilinen yerlerin dışında kimsenin bilmediği, ya da şöyle söyleyelim, belli bir kitlenin bildiği, kısmen gizli yerler daha da çok hoşumuza gider. Hele ki bu yerler, iyi hizmet, güzel bir ambiyans ve kaliteli ürünler ile karşımıza çıkıyorsa, içten içe “pek de kimse bilmesin ki bozulmasın” deriz. Ama yazmadan da edemeyiz.

tarabya bahce 1

Tarabya Bahçe işte tam da böyle bir yer. Yenilenen konsepti ve değişen adı ile aslında orası eski Tarabia Garden. Öyle tuhaf bir girişi var ki, burasını ararken sanırım üç kez önünden geçtim. Girişi minik bir çiçekçi, ya da peyzaj atölyesi gibi. İçeri girdiğiniz anda çok başka bir dünya karşılıyor sizi.

tarabya bahce 2

Önce sanki bir patisserieye adım atmış gibisiniz. Sonra ise organik ürünleri sergilendiği samanlarla dolu bir koridordan geçiyorsunuz. Uzakta gördüğünüz ışığa doğru ilerleyince sizi kocaman bir bahçe karşılıyor.

tarabya bahce 3

Burası İstanbul Boğazı‘nı gördüğü yer ile birlikte sanki hiç İstanbul’da değilmişsiniz hissi veriyor size. Çünkü gördüğünüz yer koca bir boğaz değil. Bakınca sanki bir göl var önünüzde gibi. Durgun bir su. Dolayısıyla İstanbul‘dan çıkmışsınız hissiyatı var üzerinizde. Adında “bahçe” kelimesi boşuna geçmiyor. Öyle büyük bir bahçe alanı var yani… İçerisi ise bambaşka bir dünya. Rengarenk tabaklar, çiçekler ve peçeteler ile butik ve şık restoran havasında. Tasarım mutluluk verici renklerden oluşuyor. Kahvaltısı zengin, servis kaliteli.

tarabya bahce 4

Cumartesi serpme kahvaltı alabilirken pazar günleri ise sadece açık büfe brunch sunuyor Tarabya Bahçe. Hafta sonu kendinizi ödüllendirmek için biraz zahmet edip erken saatte kalkabilirseniz pişman olmayacağınız bir deneyim var burada.

tarabya bahce 6

Tarabya Bahçe Adres: Tarabya Mah. Tarabya Bayırı Cad. No:62 Sarıyer / İstanbul

tarabya bahce 5

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN