Stockholm, Londra, Helsinki, Berlin veya İstanbul… Neresi olursa olsun bulunduğu şehri yansıtan, ilham alan ve veren, yerli veya yabancı tasarımcıların ürünlerini barındıran bir keşif noktasıdır tasarım mağazaları. Gideceğimiz şehirlerin tasarım rehberlerinden keşfedeceğiniz veya sadece yanından geçerken fark edebileceğiniz, bazen işlek bir caddede bazen de ara sokaklarda yer alan bu mağazalardan bazılarını sizin için seçtik. Eğer yolunuz bu şehirlere düşerse bu noktalara uğramanızı şiddetle tavsiye ederiz.

1. Voo Store, Berlin

8067244297_97686e0073_b

Berlin’de 300 m2’lik bir mağazaya sahip concept ve design store Voo Store, kendine has bir kültür yaratmış bir mağaza. Özgün markaları ve tasarımcıları biraraya getiren bu mağaza, yaratıcılık şehri Berlin’in özünü yansıtan bir mağaza.

kapak

2. Monochrome Bikes, Buenos Aires

Monochrome-Bikes-store-by-Nidolab-Buenos-Aires

Bisikletler günümüzde hem bir ulaşım aracı, hem de kullanıcısının stilini yansıtan bir tasarım objesi haline gelmiştir. Nidolab tarafından tasarlanan, Buenos Aires’te açılan Monochrome bisiklet mağazası da ürünlerini çok iyi yansıtan iyi tasarlanmış bir bisiklet mağazası olarak dikkatimizi çekti.

Monochrome-Bikes-store-by-Nidolab-Buenos-Aires-02

3. 290 Sqm, İstanbul

290sqm istanbul

İlki Amsterdam’da açılan 290 Sqm mağazası, 2012 yılında İstanbul şubesini Galata’da açmıştır. Farklı moda tasarımcılarına ve aksesuarlara yer veren bu mağazanın, yüzölçümü de adı gibi 290 metrekaredir.

290-square-meters-istanbul-opening-0

4. No Wodka, Berlin

NO-WODKA-concept-store-in-Berlin-by-Kontent_dezeen_ss_25

Pop-up store olarak tasarlanan No Wodka, Polonyalı mimarlık firması Kontent tarafından tasarlanmıştır. Polonyalı tasarımcıların tasarladığı moda, ev ve aksesuar ürünlerini içinde bulunduran bu mağazada her aksam ve mobilya taşınabilir ve yeniden yerleştirilebilir bir şekilde tasarlanmıştır.

NO-WODKA-concept-store-in-Berlin-by-Kontent_dezeen_ss_31

5. Ileana Makri, Atina

Ileana-Makri-Store-by-Kois-Associated-Architects_dezeen_784_7

Yunan takı tasarımcısı Ileana Makri’nin mağazası tasarladığı ürünler için bir müzeyi andırıyor. Metal parçalar ile kullanılan taş, beton ve ahşap malzemeler de mağazanın ruhunu oluşturmuş.

Ileana-Makri-Store-by-Kois-Associated-Architects_dezeen_784_3

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.