Saatler, aksesuarların vazgeçilmezidir. Kadın, erkek 7’den 70’e herkesin vazgeçilmez aksesuarlarının başında gelir. Kıyafeti olduğu kadar ev ve ofisleri de tamamlayan ve bunun yanı sıra zamanı da gösteren saatler yıllardır moda ve tasarım dünyasının demir başlarından biri. Saati siz de bizim gibi tasarım olarak görüyorsanız, seveceğinizi düşündüğümüz ve saat koleksiyonunuza katmanız gerektiğini düşündüğümüz tasarımları mutlaka inceleyin!

Mutewatch

Mutewatch 3

Gelecekten gelen, İsveç’te tasarlanan ve geliştirilen Mutewatch saatler, çağdaş yaşam için giyilebilen teknoloji üretiyor. Mutewatch’ın siz dokununca ya da bileğinizin hareketi ile aktive olan dokunmatik ekranını görene kadar onun sadece bir bileklik olduğunu düşüneceksiniz. 2008’de Stockholm’de bir grup girişimci tarafından yaratılan Mutewatch, Stockholm School of Economics’de düzenlenen bir yarışma sonucu ortaya çıktı.

Yaratıcıları Mai-Li Hammaragren, Oscar Ritzén Praglowski ve Gustav Hammargren tarafından ilk olarak 2011’de Berlin Fashion Week’de tanıtıldı. Ürünün ilk müşterileri Karl Lagerfeld ve Steve Wozniak oldu. Wozniak, Mutewatch için “değişik materyalleri alışılmadık bir şekilde bir araya getiren bir başyapıt. Çok yaratıcı ve emsalsiz” yorumunu yaptı. Mutewatch, gizli dokunmatik ekrana, titreşimli sessiz alarma ve kronometreye sahip. Ekrana dokunuşunuz veya bileğinizin bir hareketi ile parlak ve canlı, gizli dokunmatik ekrana sahip saatiniz aydınlanacak, parmağınızın bir hareketi ile sessiz alarm ve kronometre fonksiyonlarına ulaşabileceksiniz. USB ile şarj olan Mutewatch saatler, led ekrana ve hareket sensörüne sahip.

Ritmo Mundo

Ritmo Mundo-

Beverly Hills’in ünlü saat markası Ritmo Mundo, dijital saatlere getirdiği farklılık ve yenilikle adından söz ettiriyor. Profesyonel sporcuların ve pek çok ünlünün tercih ettiği marka, moda dünyasının seçkin üyeleri arasına çoktan girdi.

Markanın kurucusu Ali Soltani, kendi markasını kurmadan önce Beverly Hills’te ailesine ait David Orgell isimli ünlü mücevher mağazasının sorumluluğunu yürütüyordu. 14 yıl önce mağazasında Micheal Jackson’a dünyanın en pahalı saatini satarak enteresan bir hikayenin de baş kahramanı olmuştu. 2 milyon dolar değerindeki saati alan Michael Jackson, ücret ödememiş ve bir süre deneyip beğenmezse geri yollayacağını söylemişti. Hollywood yıldızlarına saat satan marka bu şekilde birkaç günlük denemelere izin veriyordu. Ancak saat, Michael Jackson tarafından dört aylık bir sürenin sonunda üzerinde kırıklar ve çiziklerle yollanmıştı. Basında Jackson’ın saatteki bazı mücevherleri çaldığı iddiaları bile çıkmış ünlü şarkıcı bunları reddetmişti. Hikayenin kahramanı Ali Soltani, ilerleyen yıllarda kendi markasını kurmaya karar verdi. İtalyan ve İsviçre işçilik teknikleri ile üretilen, elegan görünümün fonksiyonellikle birleştiği saatler üreten Ritmo Mundo’yu kurdu.

Qlocktwo

qlocktwo-

Tasarım ürünleri konusunda dünyanın en iyi markalarından biri olan Biegert & Funk, Qlocktwo saatleri ile zaman algısını tamamen değiştiriyor.

Biegert & Funk, Qlocktwo markası ile dünyanın en önemli tasarım ödülleri olarak kabul edilen Red Dot’u 2013 yılında kazanmayı başardı. Qlocktwo saatleri, çağdaş tasarımın en büyük müzesi olarak bilinen Red Dot Müzesi’nde de sergilendi.Paslanmaz çelik düğmesine bastığınızda saati gösteren harfler aydınlanır. Qlocktwo başlı başına bir deneyimdir.

Shopi go