tc

#FilmininTadınıÇıkar mottosuyla yola çıkan ekip, filmlerin belli sahnelerine özel yiyecek-içecekler hazırlayarak film izleme deneyiminde yeni bir duyuyu daha devreye sokuyor. Tasty Cinema’nın şeflerinden ve aynı zamanda kurucularından biri tanıdık: Ülkemizde zamanında büyük bir kitle tarafından takip edilen ve orijinal versiyonuyla 19 sezonu gören Master Chef’ten Ferhat Bora.

İlk “tasty” film gösterimlerini 8 Kasım’da, başrolünde Peter Sellers’ın yer aldığı 1968 yapımı “The Party”yle gerçekleştirmişler.

tccc

“Nasıl oluyor bu film içinde yeme-içme hadisesi? Biz daha önce patlamış mısır ve salona kaçak göçek soktuğumuz hamburgerden ötesine geçemedik” diyenler için şöyle; filmden önce herkese dağıtılan yiyecek-içecek kutusunda üzerinde sayılar bulunan paketler var. Filmi izlerken bazı sahnelerde sayılar beliriyor ve siz bu sayının üzerinde yer aldığı kutuyu açıp içindeki filmin o sahnesini daha da zenginleştirmek, sizlere anın içine girebilme şansını vermek için özel olarak hazırlanmış şeyi yiyor ya da içiyorsunuz. Ve BOOM!

tcc

Bu yepyeni deneyime dahil olmak isteyenler Tasty Cinema’nın etkinliklerini buradan takip edebilirler.