Beslenme alışkanlıklarımız, tabağımıza koyduğumuz her besin aslında birer seçimden ibaret. Seçimlerimiz sadece bizim sağlığımızla değil, dünyamızın geleceğiyle de yakından ilişkili. Besinlerimizin nerede, nasıl yetiştirildiği, hasat edilme yöntemleri ve evlerimize ulaşırken hangi yollardan geçtiği bu nedenle çok önemli. “Ne Yediğini Önemseyenlere” anlayışıyla Tazedirekt, toprağa saygılı, çevreye duyarlı ve bilinçli üreticileri bizlerle buluşturarak hem sağlığımızı hem de gezegenimizin iyiliğini düşünüyor.

Tazedirekt: Ne Yediğini Önemseyenlere

Şehirlerde yaşayan insanlar olarak temiz gıdaya ulaşmanın gittikçe zorlaştığı konusunda hemfikiriz. Hayatın koşturmacası, iş yoğunluğu derken çoğu zaman beslenmek yerine doymayı tercih eden insanlara dönüşüyor ve bunun ileriki sonuçlarını göz ardı edebiliyoruz. Tazedirekt, sağlığımız ve dünyamızın geleceği için işte tam da bu noktada yardımımıza koşuyor. İlaçsız, organik üretim yapan çiftliklerde yetiştirilen temiz gıdaların sanılanın aksine mümkün olduğuna inanan Tazedirekt, bizleri pestisit analizli meyve, sebze ve daha pek çok organik besinle bir araya getiriyor. Bolu’daki Nazım Yıldız Çiftliği’nden Şükrü Amca’nın mor patatesi, Urla Enginar Çiftliği’nden Nihan Hanım’ın enginarı, Mümtaz Bayat’ın Çiftliği’nin çarliston yeşil biberi gibi organik lezzetlerin 24 saat içinde dalından sofranıza ulaşması fikri sizce de çok keyifli değil mi?

Tazedirekt, insan sağlığına önem veren, gelecek nesillere saygı duyan ve toprağına ilaç katmayan çiftçileri arayıp bularak işe başlıyor. Paketli ürünler için de ilkeleriyle örtüşen özenli üreticileri ailesine katıyor ve gerekli tüm kontrolleri düzenli olarak yapmaya devam ediyor. 24 saatte dalından sofranıza anlayışıyla, ürünleri yerel üreticiden temin ederek operasyon merkezinde paketliyor ve +4 dereceli soğutmalı araçlarıyla kapımıza kadar, güvenle bizlere ulaştırıyor. Üretimde kadın gücünü destekleyen Tazedirekt’te kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin yer aldığı bir kategorinin de bulunduğunu hatırlatalım.

Tazedirekt: Ne Yediğini Önemseyenlere

Şimdilik İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir ve Kocaeli’de hizmet veren Tazedirekt, üreticilerine dair video, hikâye ve sertifikaları da tüm şeffaflığıyla web sitesi ve Instagram hesabı aracılığıyla bizlerle paylaşıyor. Ayrıca on beş günde bir yayınlanan, sektörün önde gelenleri, üreticileri ve ekibinden birbirinden değerli insanları bizlerle bir araya getirdiği “Tazedirekt Sohbet” isimli bir podcast yayını da var. Tuba Şatana’nın hazırlayıp sunduğu, “Ne Yediğini Önemseyenlerin” iştahını kabartacak podcast yayınını buraya tıklayarak Yalnızca gıda değil…

Yakın zamanda ambalajlarında da ciddi bir dönüşüm başlatan Tazedirekt, siparişlerimizi geri dönüştürülebilir karton kutularla teslim ediyor ve karton kutuları bir sonraki siparişimizde teslimat görevlesine vererek geri dönüşüme katkıda bulunmamızı sağlıyor. Yalnızca gıda değil; organik kozmetik ve ev-yaşam ürünlerini de bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Tazedirekt‘teki ilk 500 TL değerindeki siparişinizde 100 TL indirim olduğunu hatırlatalım!

İyi ki varsın Taze Direkt! 🙂