Kim demiş yazın ortasında vizyon takvimi boş geçer diye! Ayın vizyon filmleri arasında dev bütçeli aksiyon filmleri, Christopher Nolan’ın merakla beklenen Dunkirk’ü ve gecikmeli olarak vizyona uğrayan festival yıldızları ve çok daha fazlası var.

Temmuz 2017’de vizyona girmesi planlanan 36 film arasında öne çıkanları sizin için seçtik…

***

temmuz 2017 film - spider man homecoming

Spider-Man: Homecoming

Yönetmen: Jon Watts | Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Captain America: Civil War filminde Marvel Sinema Evreni’nde ilk kez arz-ı endam eden Spider-Man, merakla beklenen solo filmiyle ayın ilk haftasında vizyona uğruyor. Yetenekli genç oyuncu Tom Holland’ın canlandırdığı, çok sevdiğimiz süper kahramana filmde akıl hocası Tony Stark / Iron Man de eşlik ederken, filmin kötüsü olarak Michael Keaton’ın canlandırdığı Vulture’ı izleyeceğiz.

temmuz 2017 film - genco

Gênco

Yönetmen: Ali Kemal Çınar | Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Spider-Man bir yanda dursun, temmuzun ilk haftasında vizyonda yerli bir süper kahramanla da tanışacağız: Genco. Geçtiğimiz yıl Veşartî filmi ile !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nden Keş!f ödülüyle ayrılan Ali Kemal Çınar’ın ikinci filmi, sıradan bir hayat süren ve arkadaşıyla brilikte bir vejetaryen kafe işleten Ali Kemal’in gizlemeye çalıştığı süper güçleriyle insanlara yardım etmeye çalışmasını konu alıyor.

temmuz 2017 film - war for the planet of the apes

War for the Planet of the Apes

Yönetmen: Matt Reeves | Vizyon Tarihi: 14 Temmuz 2017

2011’de Rise of the Planet of the Apes’te insanları öldüren ve maymunları zekileştiren bir virüsün yayılmasıyla başlayan, 2014’te Dawn of the Planet of the Apes’te hayatta kalan insanların gittikçe güçlenen maymunlarla arasında yükselen gerilimle devam eden seri War for the Planet of the Apes ile aksiyonu daha da yükseltiyor. Maymunların lideri Caesar rolünde bir kez daha Andy Serkis’in harikalar yaratacağı filmde insanlar cephesinin yıldızı ise Woody Harrelson.

temmuz 2017 film - dunkirk

Dunkirk

Yönetmen: Christopher Nolan | Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2017

Kariyerinin en başından beri izleyicisini şaşırtmayı ve büyülemeyi başaran, dev bütçeli yapımlarıyla gittikçe daha görkemli işlere imza atan Christopher Nolan, gözünü bu kez Oscar sezonunun yıldızlarından biri olmaya dikmiş gibi gözüküyor. Alıştığımızın aksine bilimkurgu türünden uzaklaşan Nolan, dokunaklı ve epik bir II. Dünya Savaşı hikâyesi ile karşımızda: Almanlar tarafından köşeye sıkıştırılan yüzlerce askeri kurtarma operasyonunun heyecanını yaşayacağımız filmde Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance ve Harry Styles gibi isimler rol alıyor.

temmuz 2017 film - train to busan

Busanhaeng / Train to Busan

Yönetmen: Yeon Sang-ho | Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2017

Geçtiğimiz yılki Filmekimi’nin en sevilen filmlerinden “Zombi Ekspresi”, gecikmeki olarak vizyonda… Güney Kore’de insanları zombiye dönüştüren bir virüsün açığa çıkmasının ardından, hayatını kurtarmak için Busan’a doğru yola çıkan bir tren dolusu yolcunun en büyük endişesi, zombilerin trene sızmış olması! Yıl boyu birçok festivalde ödüller kazanan bu zombi filmi, kan ve şiddete mümkün olduğunca az yer vererek elde ettiği başarılı korku sahneleriyle konuşulmuştu.

temmuz 2017 film - rocknroll

Rock’n Roll

Yönetmen: Guillaume Canet | Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2017

Aksiyonu bol vizyon takvimine hayatın içinden bir Fransız komedisiyle mola vermek isterseniz, sevilen oyuncu ve yönetmen Guillaume Canet’in orta yaş bunalımına buyurun: 43 yaşındaki Canet, ilerlemeye başlayan yaşına rağmen cazibesini koruyup korumadığını sorguluyor. Filmde Guillaume Canet, eşi Marion Cotillard ve Fransız sinemasının birçok ünlü yüzü kendisini canlandırıyor.

temmuz 2017 film - slider

Atomic Blonde

Yönetmen: David Leitch | Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2017

Aksiyon filmlerindeki cinsiyetçilikten fena halde sıkıldıysanız, Atomic Blonde size iyi gelecek. Charlize Theron’un canlandırdığı MI6 ajanı Lorraine Broughton, Soğuk Savaş yıllarında gizli bir görev için Berlin’e yollanıyor ve görevinde ona yardımcı olabilecek herkes sırayla öldürülmeye başlıyor. James McAvoy, Sofia Boutella, Bill Skarsgard, John Goodman ve Toby Jones gibi isimlerin Theron’a eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda Hollywood’un en deneyimli dublörlerinden David Leitch oturuyor.

temmuz 2017 film - valerian

Valerian and the City of a Thousand Planets

Yönetmen: Luc Besson | Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2017

Fransız sineması ve aksiyon dendiğinde akla ilk gelen isim Luc Besson, yeni bir yeşil ekran aksiyonuyla karşımızda. Binlerce gezegenden oluşan bir sistemin merkezini tehdit eden karanlık bir güce karşı evrenin geleceğini kurtarmaya çalışan Valerian’ın (Dane DeHaan) macerasını konu alan Valerian and the City of a Thousand Planets, yeni bir serinin başlangıcı olacak gibi duruyor.

temmuz 2017 film - handmaiden

Ah-ga-ssi / The Handmaiden

Yönetmen: Park Chan-wook | Vizyon Tarihi: 28 Temmuz 2017

Zekice kurgulanmış hikâyesi ve görsel kusursuzluğu sayesinde geçtiğimiz yıl dünyanın dört bir köşesinde onlarca ödül toplamış olan Güney Kore filmi “The Handmaiden”, Filmekimi 2016’dan aylar sonra, sonunda vizyonda. 1930’ların Kore’sinde yasak bir aşkı konu alan, entirkalarla dolu film, Oldboy ve Stoker gibi filmlerle tanıdığımız Park Chan-wook’un imzasını taşıyor.

temmuz 2017 film - final portrait

Final Portrait

Yönetmen: Stanley Tucci | Vizyon Tarihi: 28 Temmuz 2017

Ünlü oyuncu Stanley Tucci’nin ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu ve Berlin Film Festivali’nde prömiyerini yapan Final Portrait, ünlü sanatçı ve heykeltıraş Alberto Giacometti’nin hayatının önemli bir dönemine odaklanıyor. Amerikalı yazar James Lord, 1964 yılında Giacometti tarafından bir portre için poz vermek üzere atölyesine davet ediliyor. Fakat sadece birkaç gün süreceği söylenen bu görev uzadıkça uzuyor ve ikili arasındaki sohbetler koyulaşıp, gerilim artıyor. Filmin başrollerinde Geoffrey Rush ve Armie Hammer var.

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?