Artık mahallemizde gezerken biz de uzaya çıkabiliyoruz… Ne demektir kozmonot? Uzay insanı, yani hep astronot dediğimiz Amerikalı uzay insanının Rus hali. Ruslar insanlı uçuş yapan kendi uzay adamlarına verdikleri isim. Bana kalırsa Astronot demekten daha havalı…

_IMG_9968

Şimdilerde mahallemizde bir Kozmonot geziyor. Birkaç ay oldu sadece Kozmonot açılalı. Nasıl da ihtiyaç varmış böyle bir yere… Neredeyse her gün full. Cuma, cumartesi içeri girmek ise ne mümkün! Kozmonot ve Union 22 hayatımıza girdiğinden beri mahalleden çıkmaz olduk. O Karaköy sevdalısı ben şu sıralar Karaköy‘den “özledik gelsene” diye mesaj almaya başladım.

kozmonot nişantaşı

Peki, neden tuttuk Kozmonot’u? Bir kere harika çalıyor. Topağacı‘nda Glam, Hard Rock, Heavy Metal, Jazz, Chill-Outçalan yer mi vardı sanki? Bir bakıyorsunuz Skid Row‘dan In A Darkened Roomçalıyor, bir bakıyorsunuz Axel Rudi Pell‘den The Temple Of The King. Hem deTeşvikiye‘de! Hal böyle olunca evde içmek yerine Kozmonot‘ta biraz uzay havası almak daha çekici geliyor. Mutlaka tanıdığınız birileri de orada zaten.

kozmonot teşvikiye

Adından da anlaşılacağı gibi teması uzay… Dekorasyon olarak da oldukça ilgi çekici bir mekan. Edison ampüllerinin hemen her yerde olduğu mekan, loş aydınlatması, sıra dışı tasarımları, uzay araçlarından esinlenilen metal yoğunluğundaki tuvaletleri ile detaylı, incelenesi…

IMG_9957

Menüsü zengin. Açık mutfak sayesinde görüyorsunuz içeride neler olup bittiğini. Ana yemek yerine alkol yanına atıştırmalıklar menüyü donatıyor. Guiness olması da benim için güzel. Bunun dışında Almanya, Hollanda ve Belçika biralarından da içmek mümkün. Biranın yanında en çok tercih edilenler arasında kendi yapımları sosis bulunuyor. Mekan hafta içi 01:00 cuma ve cumartesi ise 03:00’e kadar açık.

_IMG_9940

Özetle, Hard Rock Cafe’nin Nişantaşı‘lı hali gibi biraz… Biz çok sevdik, buyurun gelin birer bira içelim!

Ha bu arada Çinli Uzay Adamına Taykonot, Fransız Uzay adamına ise Spasolog deniyor. Bir Türk uzaya çıkarsa biz ne deriz bilemedim. Onu da siz düşünün!

Kozmonot Adres: Topağacı Meydanı, Poyracık Sok. No:9 Teşvikiye / İstanbul –  0212 234 73 55

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN