Sıcak yaz günlerinde serin sokaklarında uzun uzun zaman geçirebileceğiniz Yeldeğirmeni, eskisi gibi sakin değil, kalabalık; ama hala huzurundan kayıp vermiş değil. The Badau ise buralarda açılmış en özel mekanlardan…

Konum

the badau 2
The Badau, Kadıköy

Haziran başında açıldı The Badau; Karakolhane Caddesi’nde Duatepe Sokak’ta, Yeldeğirmeni Mahallesi’nin en yoğun sokaklarından birinde. Kapıdan girdiğiniz an, tarz bir mekanla karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz. Atmosfer rahatlatıcı, dekorasyon sade ve şık detaylar üzerine kurulmuş. Gündüz saatlerinde burada bulunursanız, jazz müziğin en güzel örnekleri kulağınıza doluşurken, güleryüzlü bir karşılanma sonrası kendinizi enfes yemeklerin büyüsüne kaptırın. Günün menüsünde bulunan lezzetleri muhakkak deneyin. Özellikle zeytinyağlılar, hem sağlıklı hem leziz. Menünün geri kalanında da damak zevkinize uygun seçenekleri bulabilmeniz mümkün.

the badau 1
The Badau, Kadıköy

Bununla beraber tatlı, kahve ve özellikle de çok sevdiğimiz Chado Tea’den edinilen birçok çeşit çayın bulunması Badau’yu günün her saati keşfedebileceğinizi gösteriyor. Tüm bunların ötesinde buranın en önemli özelliği, bir butik jazz lokali oluşu. Mekanın sahiplerinden olan Eren Noyan’ın çok başarılı bir jazz müzik sanatçısı olmasının da etkisiyle kurulmuş olduğunu düşündüğüm Badau’nun bir üst katında bulunan ufak sahnede, Şenova Ülker Quartet’ten Deniz Özçelik Trio’ya jazz müziğin en güzel örneklerini izleyebileceğiniz performanslar oluyor. Samimi ve sıcak bir ortamda, güzel müzik dinleyebiliyor olmak ayrı bir keyif olacaktır, benden söylemesi. Etkinlikleri mekanın sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Kısa sürede müdavimi olacağınıza eminim!

the badau 3
The Badau, Kadıköy

The Badau Adres: Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. No:49 Yeldeğirmeni, Kadıköy / İstanbul