Şehrin yedi tepesinden yankılanan geçmişin hikâyeleri ile ara sokaklarında keşfettiğimiz yenilikler arasında bazen kendi gerçekliğimizi yakalamak zorlaşır. Tam da böyle hissettiğimiz bir zamanda The Moment House, Grand Pera Cercle D’orient binasının geçmişe uzanan merdivenlerini geleceğe çıkarıyor. 10 – 17 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu’nun geçmişini ve geleceğini ele geçiren The Moment ruhu; bizi sanatın, mimarinin ve müziğin içerisinde bugünkü kendi gerçekliklerimiz ile en özgür şekilde tanışmaya davet ediyor!

Britanyalı yazar Iris Mordoch, illüzyonlar ile dolu bir dünyada asıl meselenin hayatın içindeki gerçekliği bulmak olduğunu söyler. Sanatın yaratıcılığında, müziğin ritminde hayatın gerçekliğinin sakladığı büyüleri yakalayan ve kapısını herkese ücretsiz bir şekilde 10 ve 17 Haziran tarihleri arasında açan The Moment House ise farklı yollar ile bizi kendi gerçekliğimizi keşfedeceğimiz bir deneyim yolculuğuna çıkarıyor. Yolculuk; Grand Pera Cercle D’orient binasında #gerçeksen, #gerçekyansıma, #gerçekyaratıcılık, #gerçekmüzik ile devam ediyor ve gecenin ritmi GERÇEK PARTİ ile yükseliyor. Geçmişin hikâyeleri duvarlar arasında fısıldanırken ve dijital sanat geleceğe göz kırparken kendi gerçeklikleriniz ile tanışmaya hazır mısınız?

#gerçeksen

The Moment ruhunun satır aralarına işlendiği The Moment House, alışılmışın dışında bir gerçeklik deneyimi sunduğu yolculuğunda ilk olarak kendimizi keşfetmemizi amaçlıyor. Disiplinler arası üretimleri ile tanınan avatar sanatçısı Enes Önbaş’ın tasarladığı özel ve kişisel dijital figürler, kendi alt benliklerimizi ortaya çıkarabilmemiz adına bir alan açıyor. Dijital ortamda kendi gerçekliğimiz ile tanışma fırsatı sağlayan avatarlar; bugünün ve geleceğin gerçeklikleri arasında bize özgür bir kapıyı aralıyor.

#gerçekyansıma

The Moment House, gerçeklik deneyimine geleneksel sanatın sınırlarını yıkarak devam ediyor. BADQODE isimli uluslararası festivallerin dikkat çeken dijital sanatçısı Gökhan Doğan ile The Moment’ın ruhu, bizi kendi yansımalarımıza farklı bir gözden bakmaya davet ediyor. Gündelik hayatımızda kendimize özgü yanlarımızın hayata kattığı farklılıkları görmek kolay olmasa da Gökhan Doğan’ın yarattığı yeni gerçeklik alanında; yansımalarımız bir dijital sanat eseri ile etkileşime giriyor ve kendimize özgü yanlarımız bir eseri farklılaştırıyor.

#gerçekyaratıcılık

Sanat, mimari ve grafik tasarımlarının sınırlarını yaratıcı mekanikler ile değiştiren ve dünyanın önde gelen markaları ile iş birliği gerçekleştiren Piknik Works, The Moment House’un ruhundan ilham alarak performatif bir yaratıcı deneyim odası tasarlıyor. Piknik Works ekibi tarafından özel bir hikâyenin çizildiği oda, hikâyeyi tamamlamak adına bizi kendi gerçek yaratıcılığımız ile tanışmaya davet ediyor. Bu performatif yaratıcı deneyim odasında kolektif bir eserin ve hikâyenin kendimize özgü dokunuşlar ile parçası olma şansı buluyoruz.

#gerçekmüzik

Düzenlediği etkinlikler ile şehrin ritmini belirleyen The Moment ruhu, deneyim yolculuğunu #gerçekmüzik ile noktalıyor. Overdaze Academy, alanında uzman eğitmenler eşliğinde elektronik müziğin gizli hikâyelerini keşfetmemiz için bir alan yaratıyor. Mini atölyelerin ve sohbetlerin de yer aldığı #gerçekmüzik deneyiminde bizi ayrıca birçok sürpriz bekliyor.

GERÇEK PARTİ

Deneyim yolculuğu #gerçekmüzik ile bitiyor olsa da The Moment’ın ruhu gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor! Güneşin batmasının ardından gecenin ritmini yakalayan The Moment House, bu sefer de bizi kendimize dair gizli kalan gerçekliklerimizi en özgür şekilde keşfetmeye davet ediyor. Türkiye ve dünyanın önde gelen elektronik dans müziği DJ’lerinin dahil olduğu gecede; Alex Macris, Algın Özçelik, Anatolian Sessions, Bussi, Cloud 18 Live, Deeprise, Emre DumanFurkan Kurt, NON, Omeria, Özgür Bay, People Like Us, Kerem Tekinalp, Taykunku TURKER Live, Semih Akay, Sezer Uysal, Sharam Jey, Stereo Express unutulmaz bir partiye imza atıyor!The Moment’ın ruhunun Beyoğlu’nu ele geçirdiği The Moment House etkinliği hakkında bütün detaylara The Moment instagram hesabından, saat 21:00’dan sonra gecenin ritminin yükseldiği GERÇEK PARTİ’nin biletlerine ise Biletix, Bugece ve Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz!