Şöyle bir düşünün: Karşınızda masmavi, dünyanın en iyisi olabilecek bir deniz var; bembeyaz ipeksi bir kumsalda palmiyelerin altında güneşlenirken kulağınıza kıyıya vuran dalga sesleri ile karışan chill out şarkılar çalınıyor… Hayır, Tulum Adas’ında değilsiniz! Ege Denizi’nin en güzel koylarından biri olan Marmaris Söğütköy’de bulunan The Panjurs oteldesiniz!

4v2a4147
Panocco Beach & Restaurant | Fotoğraf Kaynağı: The Panjurs

Sabah deniz ya da orman manzaralı odanızdan tatlı bir meltem esiyor ve güne Yogazone’da yoga yaparak başladıktan sonra yöresel malzemelerle hazırlanmış harika bir kahvaltı yapıyorsunuz. Sonra, gününüzü palmiyelerin altında Morocco ve Tulum Adası izleri taşıyan, bölgenin en büyük sahiline sahip Panocco Beach & Restaurant’ta muhteşem manzaranız eşliğinde dinlenerek geçiriyorsunuz. Daha güzel ne olabilir!

ThePanjurs, Cunda’da bulunan iki otelinin ardından Söğütköy’de açtığı üçüncü oteli ile çıkıyor bu yaz karşımıza. Özenle tasarlanmış sahili otel ile ilgili beni en çok cezbeden ayrıntı oldu. Hem her şeyden uzaktaymış gibi hissettiren hem de oldukça tanıdık bir atmosferi olan otel şimdiden favorilerim arasına girdi.

4v2a6884
Panocco Beach & Restaurant | Fotoğraf: The Panjurs 

Buna ek olarak yörenin en iyi ahtapot, kalamar ve deniz ürünlerini sunmaları da oteli cazip hale getiren bir diğer etken. Bu konuda oldukça iddialılar! Gün boyunca eşsiz denizin tadını çıkarabilir ve gün batımıyla birlikte chill out, etnik house ya da lofi tarzı müziklerle harika bir kokteyl eşliğinde günü uğurlayabilirsiniz.

4v2a4032
The Panjurs Söğütköy | Fotoğraf: The Panjurs

Otel’de vakit geçirmekten büyük ihtimalle sıkılmayacaksınız ama akşam yemeği için tercihinizi yakınlarda bulunan ve yine harikalar yaratan Barba Saranda’dan yana kullanabilirsiniz. Ya da Selimiye’ye geçerek orada bulunan birbirinden güzel balık restoranlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca tekne kiralayıp Bozburun, Üç Taşlar ve Bozukkale’yi de görebilirsiniz.

4v2a6657
The Panjurs Söğütköy | Fotoğraf Kaynağı: The Panjurs

Bana göre Dünya’nın en güzel koylarına sahip şanslı ülkelerden birinde yaşıyoruz ve zevkle döşenmiş, güler yüz ve kalite ile işletilen işletmelerin sayısının artması gerekiyor. Hem bölge gastronomisinin çok iyi yansıtılması hem de tasarım ve mimarisi ile dikkat çekici olması bu gibi işletmelerin en çok dikkat etmesi gereken konular olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden dikkatimi çeken zevkli işletmeleri görmeyi, deneyimlemeyi ve sizlerle paylaşmayı önemsiyorum.

The Panjurs, yolumuzu özellikle Söğütköy’e düşürmemizi sağlayan çok orijinal bir otel olmuş. Üstelik tam bir “instagram noktası ( Instagrammable point)” olması da cabası… Kalitesini ve cazibesini uzun yıllar boyunca sürdürmesini diliyorum.

Kapak Fotoğrafı: The Panjurs

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Selimiye Losta Sahil Evi