İki sezonunda üç farklı hikayeye odaklanan ve on dokuzuncu ile yirminci yüzyılda Amerika topraklarında ve toplumunda yaşananları bir ailenin destansı hikayesiyle anlatan The Son, TV+’ın premium dizilerinden biri olarak dijital ekranlara taşınıyor.

The Son | TV+

Philipp Meyer‘in Amerikan efsaneleri temalı roman üçlemesinin American Rust‘ı (2009) takip eden ikinci romanı 2013’te yayınlanan The Son. Tek bir ailenin farklı nesilleri üzerinden Amerika’nın, spesifik olarak Teksas’ın farklı dönemlerdeki toplumsal, politik ve kültürel durumunu anlatan bu romanın bir bölümü, 2017-2019 yılları arasında iki sezon olarak yayınlanan bir diziye dönüşmüştü.

the son
The Son | TV+

Pierce Brosnan‘ın Teksas’taki petrol zengini güçlü bir ailenin reisini canlandırdığı dizi, tıpkı roman gibi farklı zamanlarda geçiyor. İlk sezondaki iki paralel hikayeden biri 1800’lerin ortasında Amerikan yerlilerinden Komançiler tarafından kaçırılan ve onların arasında büyümeye devam eden genç Eli’ı takip ederken, diğeri 1900’lerin başında Güney Teksas’ta kendi ailesini ve işini kuran Eli’ın ailesini bir arada tutma ve işlerini yürütme çabasına odaklanıyor. Eli McCullough’un yetişkinliğini ünlü oyuncu Pierce Brosnan, gençliğini Jacob Lofland, oğlu Pete’i ise Henry Garrett canlandırıyor. The Son, ikinci sezonunda ise iki paralel hikayesini de yıllar sonrasına taşıyor; genç Eli’ın hikayesi 1852 Meksika’sından devam ederken, ikinci hikayede Eli ve ailesini 1915-1916 yıllarında izliyoruz.

the son
The Son | TV+

Western türünün atlı soygunlardan ve düellolardan ibaret olmadığını biliyor ve bu türün yansıttığı kişisel yolculukları, aile dramlarını ve günümüzde yaşananlar üzerinden de pekâlâ okunabilecek toplumsal ya da aile içi dinamikleri izlemekten zevk alıyorsanız TV+‘da izleyebileceğiniz The Son‘ı kaçırmayın. Çünkü bir yandan Amerika’nın farklı dönemlerdeki tasvirlerini ilgiyle izleyecek, bir yandan o dönemleri başarıyla yansıtan set ve kostümlere hayranlık duyacak, bir yandan da Pierce Brosnan‘ın oyunculuğunu bir kez daha takdir edeceksiniz.

the son tv plus
The Son | TV+

Her iki sezonu da 10’ar bölümden oluşan dizi, TV+‘ın premium dizileri arasında… The Son’ı, TV+’ın çoklu ekran özelliği ile ister cep telefonunuzdan, ister tabletinizden ya da bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.

Abone olmak için tıklayın.