Konu kişisel bakım olduğunda sıklıkla es geçtiğimiz bir adımı ele almanın tam sırası: Evet, tıraş deneyiminden söz ediyoruz. Günlük koşuşturmada rutinin bir parçası olan tıraş alışkanlığı, aslında kişisel hijyenden profesyonel bir görünüme kavuşmaya pek çok önemli konuya etki eden bir uygulama. Tam da bu yüzden stil sahibi erkeklerin hayatına kolaylık sağlayacak cihazlara ihtiyaç doğuyor ki çok yönlü tıraş deneyimi sunan Braun da tam bu noktada devreye giriyor ve hediye sezonu yaklaşırken ideal bir seçenek sunuyor.

Tıraş deneyimi aslında cilt bakımının da önemli bir parçası! Ölü cilt hücrelerin temizlenmesi, yüzdeki gözenekleri açılması ve genel olarak cildin daha iyi bir görünüme kavuşması için ilk adım. Bununla birlikte zorlu bir bölge olan yüzün yapısına uyum sağlayabilecek, pratik ve çok yönlü cihazların kullanılması doğru bir uygulamanın vazgeçilmezi. İşte tüm bu ihtiyaçlardan yola çıkan Braun da yeni Series 9 Pro + ile en yoğun anlara dahi eşlik ederken konforlu ve profesyonel tıraş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Series 9 Pro +, en uygun biçimde erkek yüz anatomisine göre tasarlanmış kolay kullanım özelliğine ek beş farklı tıraş bölgesi ile tıraş rutinlerinin kalitesini artırıyor. Yeni ProTrimmer düzeltme bıçağı ile birlikte bıyık, kulak ve burun çevresindeki tüylere ulaşarak en zorlu alanlarda dahi maksimum tıraş verimliliğine ulaşılmasını sağlıyor. Ayrıca 40°‘lik hareket kabiliyetine sahip tıraş başlığı çene ve boyun altındaki zorlu bölgelere dahi ulaşarak kontrollü bir tıraş imkânı elde edilmesine yardımcı oluyor ve konforlu kullanım özelliğinin yanında mükemmel şekilde dizayn edilmiş oynar başlığı ile en uzun ve zorlu sakallarda bile cildinizi tahriş etmeden sakallarınızı şekillendirilmesini kolaylaştırıyor.

Tıraş uygulamalarından söz ederken en önemli noktalardan biri olan tıraş güvenliğini de elbette göz ardı etmiyoruz. Cildin bu denli nazik dokunuşlara ihtiyaç duyduğu yüz bölgesinde doğru cihaz ve doğru kullanım birlikte önem taşıyor. Bu konu üzerine de eğilen Series 9 Pro +, AutoSense özelliği sayesinde sakal yoğunluğuna göre bıçak darbelerinin hızını adapte ederek kusursuz bir tıraş deneyimi sağlarken cerrahi sınıf çelikle geliştirilmiş keskin bıçakları ise her bir makine geçişinden sonra ciltte oluşabilecek hasarı en aza indirgiyor.

Üstelik Series 9 Pro +’un teknik ve pratik özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Kutu içeriğinde yer alan 6’sı 1 arada SmartCare merkezi, tıraş makinenizin bakım programını otomatik olarak seçiyor, hijyenik bir şekilde temizliyor, bıçağın kullanım ömrünü koruyor, bıçak performansını optimize ediyor, makinenizi hızla kurutuyor ve şarj ediyor böylece bir sonraki kullanıma hazır hale getiriyor! İş gereği yoğun bir seyahat rutinine sahip olanlar için de haberler güzel zira tıraş makinesini seyahatlerinizde de yanınızda taşımanıza yardımcı olacak PowerCase ergonomik tasarımı ile yerden tasarruf sağlıyor. Ek olarak dahili bataryası sayesinde %50 ekstra şarj süresi tıraş makinesinin her yerde şarj edilebilmesine yardımcı oluyor. 5 dakika hızlı şarj özelliği ise 1 tam tıraş süresi sağlıyor. Son olarak ufak bir not: Series 9 Pro +, 5 yıl garantiye sahip.

O halde, sağladığı %100 su geçirmezlikle ıslak ve kuru kullanılabilen, ‘powercase’ ile birlikte sunduğu 90 dakikaya kadar uzanan çalışma süresi sayesinde onlarca farklı kullanım senaryosuna uyum sağlayan Series 9 Pro +’e yakından bakmak için sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Braun