Tommy Hilfiger 2015 İlkbahar / Yaz Kadın ve Erkek Koleksiyonları Heartland, renkli, rahat çizgisiyle gerçek Amerikan stilini yansıtıyor. Üç farklı temadan oluşan koleksiyon, kadınları ülkenin tüm muhteşem manzaralarının eşsiz güzellikleri ve havası ile buluştururken, erkekleri preppy tarzda iş kıyafetlerinin yanı sıra denizci ve askeri stiller karşılıyor.

TH_SS15_TheMagger_WSW_TR_StaticMPU_560x300_tr

Macera, ilk tema olan Out on the Lake ile Wisconsin’deki popüler tatil destinasyonu Lake Geneva’da başlıyor. Yeni sezonun öne çıkan “denizci” stili, preppy çizgiler, ekoseler ve puanlı desenlerle buluşuyor. Görünümü modernize eden ise farklı kalınlıktaki çizgilerle birlikte mini fular desenlerinden puanlara kadar değişik iki renkli desen kombinasyonları.

Erkek koleksiyonunda ise Out on the Lake rahat ama sofistike bir yaz hissi veriyor. Tommy Hilfiger’ın imzası olan kırmızı, beyaz ve lacivert renk paletinin hakimiyeti görülürken canlı mavi ve güneşin sıcaklığını yansıtan sarı vurgular göze çarpıyor.

Güneye, Texas’a doğru yol alınıyor ve bir sonraki durak olan In the Middle of the Desert için Marfa’da mola veriliyor. Burada özel dikim, feminen ve şık bir estetik dikkat çekiyor. Buzlu badem, çakıl taşı ve koyu boz gibi kum rengi tonları, neon ve metalik vurgularla dengeleniyor. Çok amaçlı elbiseler, etekler ve astarsız ceketlerde dokulu kumaşlar, çeşitli tonlarda işlemeler ve keten karışımları ayrıntılarda dikkat çekiyor.

Erkeklerde ise, bu moda grubunda, apolet detaylı ceket ve gömleklerden, dizleri yamalı kargo pantolonlara kadar birçok tasarımda askeri stillerin yoğun etkisi görülüyor. Batik haki, boz ve zeytin rengi gibi nötr tonlara neon mercan gibi renklerle beklenmedik vurgular yapılmış.

Amerika yollarında geçen bu yolculuğun son durağı ise Colorado Denver. Gather at an Urban Farm teması kırsal yaşamı kentsel modernlikle sunuyor. Ham etek finişleri feminen ipek bluzlarla dengelenirken, el işlemeleri zıtlıklar yaratıyor. Kırların masmavi gölleri ve gökyüzü, çeşitli soğuk boyama ve yıkama uygulamalarıyla kullanılan denim ve şambre kumaşların indigo tonlarına ilham veriyor.

Erkek koleksiyonunun renk paletinde kahverengi çiftlik evlerinin mavi gökyüzüyle yarattığı zıtlıktan ilham alınmış; ana tonlar olarak indigo mavisi, taş grisi, tarçın ve ten rengi öne çıkarken, indigo ve haki de dikkat çekiyor. Genel görünüm hafif, sade, özel dikim ve şık.

Koleksiyon hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?