Bildiğiniz gibi Nerede Yesek, artık theMagger takipçileri için her ay İstanbul’da yeni açılan ve kesinlikle uğranması gereken mekanları theMagger’da yazıyor. Bu ayın lezzetli ikilisi; Zorlu Center’ın yeni gözde restoranı Tom’s Kitchen ve İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Yeniköy’de bulunan Sırçacı 14. Afiyet olsun!

Tom’s Kitchen İstanbul’a yakışmış… Toms Kitchen Zorlu Center  İstanbul

Zorlu Center’a açılan yabancı zincirlerle artık Londra ve New York’un bir çok ünlü restoranı elimizin altında. Biz de NeredeYesek ekibi olarak fırsat bu fırsat diyip hepsini açılır açılmaz deniyoruz. Yurt dışındaki şubeleriyle ilgili tecrübemiz de olduğundan bir çoğunu kıyaslama şansı buluyoruz.

D.ream grubuna ait Londra merkezli Tom’s Kitchen, sahibi ve ünlü aşçı Tom Aikens’ın da restoranın açılış günlerindeki katkılarıyla İstanbul’a açıldı. Bu açılış günlerinden birinde biz de güzel bir akşam yemeğine gittik. Jamie’s Italian ve Morini’ye kıyasla ilk günlerinde pek bir problem yoktu. Gereğinin üzerinde ilgili servis haricinde her şey yolundaydı, onun da zamanla dengeleneceğini düşünüyorum.

Başlangıç olarak Burratta ve Hindiba Salatası söyledik. Kendi yaptıkları mozzarella, portakal ve cevizin bir arada sunulduğu lezzetli bu tabağı özel kılan asıl şey mozzarellalarının çok lezzetli oluşuydu. Rokfor ve cevizli bir sosla servis edilen Hindiba salatası lezzetliydi ancak, bir dahaki sefere Keçi Lor ya da Piquillo Biber Tartini denemeyi daha çok tercih ederim. Eğer klasik başlangıçlardan birini seçmek istersen Yengeç Kek ya da Tavuk & Kaz Ciğeri Parfe güzel tercihler olabilir.

Toms Kitchen

Burada ana yemek olarak et yenmesi gerektiğini Londra tecrübelerimizden dolayı biliyorum. Yine de balık yemek istersen bir İngiliz klasiği olan ancak Türkiye’deki taze ve güzel balıkları seçmeleri sebebiyle uyarlanmış Bira Bulamaçlı Levrek & Chips’i deneyebilirsin. Biz tercihimizi etten yana kullandık ve Shepherds Pie ile Dana Antrikot’u denedik. İkisi de gerçekten çok lezzetliydi. Dana Fileto’yu da denemek için sabırsızlanıyorum. Benim gibi Londra özlemi çekiyorsan ya da eti steak house’da yemeyi tercih ediyorsan o zaman Shepherds Pie daha değişik ve lezzetli bir tercih olabilir.

Hamburger ve trüflü patates kızartması da çok açken ya da biraz kaçamak yapmak istendiğinde muhteşem alternatifler.

Tom’s Kitchen İstanbul’da Tatlılar

Toms Kitchen İstanbul Tatlii

Buraya gelmişken tatlı da denemek lazım. Bizim yediğimiz Baked Alaska altında bir çeşit frambuazlı kek ekmek bulunan, üstünde dondurma ve masanızda yakılan bezeyle kaplı bir tatlıydı. Özellikle dondurması çok lezzetliydi, tadını sevdik ama içine bolca kırmızı meyveler koysalar daha lezzetli olacağını düşünüyoruz. Apple & Calvados Tart, Çarkıfelek Meyveli Creme Brule ya da Çikolatalı Pot da denenesi diğer tatlılar.

Bagel’lı alternatifler, Eggs Benedict, English Breakfast, Pancake ve French Toast gibi alternatiflerle kahvaltı menüsü çok davetkar. Şimdilik sadece 11.45’e kadar sunulan bu kahvaltıyı yakalamak için çabalamak gerekiyor, umarım saatlerini uzatırlar.

Afiyet olsun!

Tom’s Kitchen Zorlu Center Adres: Zorlu Center, Zincirlikuyu, İstanbul

Yeniköy’de Farklı Yemekler ve Karşı Konulamaz Tatlılar İçin: Sırçacı 14 Yeniköy

Yeniköy hem çok keyifli hem de çok huzurlu bir semt… İşte Sırçacı 14 bu semtte olmaktan zevk alan ve farklı lezzetleri bir arada bulmak isteyenler için birebir.

Hem kahvaltı yapabileceğin, hem yemek yiyebileceğin hem de sadece kokteyl için uğrayabileceğin Sırçacı 14 damgasını tatlı büfesiyle vuruyor mekana adım atar atmaz.

Sırçacı 14

Akşam yemeği için gittiğimizde denediklerimiz: somon sufle, midyeli makarna, mücver ve muammara oldu.

Önden gelen mücver çok leziz fakat biraz fazla tuzluydu, muammara ise her yerde bulabileceğimiz tarzda değildi ama yine de çok lezizdi.

Ana yemeklere gelince somon sufle şu ana kadar yediğim en leziz somondu! Krema ve soğanla pişirilen somonun tadı gerçekten çok güzeldi. Midyeli makarna için aynı şeyleri söyleyemem. Hem midyeleri lezzetsizdi hem de makarna biraz soğuk servis edildi.

Sırçacı 14’te Cheesecake

Tatlılara gelirsek bizim şeçimimiz Toblerone’lu ve limonlu cheesecake’ten yana oldu. İkisi de birbirinden güzeldi. Hatta porsiyonlar da fazlasıyla doyurucuydu. Buradan tatlı yemeden ayrılmamalısın.

Sırçacı 14 Cheesecake

Yeniköy’deki kısıtlı alternatifler arasında en iyilerden biri Sırçacı 14… Şimdiden bol keyifler!

Sırçacı 14 Adres: Köybaşı Cad. No:60 Yeniköy

www.neredeyesek.net

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?