Şehir hayatında zamanımızın önemli bir bölümünü trafikte geçiriyoruz. Hayatın akışına ayak uydurduğumuz yüksek tempolu yaşamımızda, trafikte geçen zamanı keyifli hale getirecek, konforlu ve güvenilir bir yol arkadaşı arıyoruz. Bunu sağlayacak otomobillerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ama biz çok şanslıyız ki bir tanesini tanıdık. O halde gelin sizi de 2022 yılında dünyada ”Yılın Şehir Otomobili” seçilen ve yenilenerek her detayıyla iddiasını koruyan Toyota Yaris Cross Hybrid tanıştıralım. 

Yolculuğun Tadını Çıkarın!

Keskin ve çarpıcı tasarımını çift gövde rengiyle zenginleştiren Toyota Yaris Cross Hybrid, Neptün Mavi ve Granit Gri seçenekleriyle hemen ilginizi çekiyor. Toyota Yaris Cross Hybrid, yüksek verimliliğiyle öne çıkan 116 HP hibrit ve yüksek performansı ile 130 HP hibrit olmak üzere iki farklı tam hibrit motor seçeneğine sahip.

Yeni Hybrid 130 versiyonu, 1.5 litrelik hibrit sistemi ile hızlanmalarda esnek bir performans sunuyor. Daha güçlü ve daha büyük bir motorla tasarlanan model, sürüş deneyimini ve performansı bir adım ileriye taşıyor. 116 HP’lik tam hibrit versiyon ise, düşük hızlarda daha keskin tepkiler vererek motorun uzun süre kullanılmasını sağlıyor ve verimliliğini önemli ölçüde artırıyor. Her koşulda çevik olan Toyota Yaris Cross Hybrid, sürücünün tepkisine anında yanıt verecek şekilde tasarlandığı için yaralanma riskini en aza indiriyor. Ayrıca gürültü ve titreşimi azaltan güncellemeleri sayesinde konforlu bir sürüş deneyimi vadediyor. Yalnızca motor sesini değil, rüzgar ve yol gürültüsünü de engelleyen kalın camları sayesinde sessiz ve keyifli bir sürüş vadediyor.

Bir otomobil alırken bagaj hacminin öneminin farkındayız. Özellikle sık sık yolculuk yapıyorsanız ve yanınızda bolca eşya taşıyorsanız, Yeni Yaris Cross Hybrid’in 397 litrelik bagajı, işinizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Koltuklar katlandığında bu hacim 1097 litreye kadar çıkıyor. Toyota, yenilenen Yaris Cross Hybrid ile yolculukları daha eğlenceli hale getirmek için, yeni bir dijital kullanıcı deneyimi sunuyor. Sürücü ve yolcu koltuklarının arasındaki dijital göstergeye ek olarak multimedya ekranı da bulunuyor. Uzun yolculukların olmazsa olmazı olan kablosuz şarj ünitesi, cama yansıtmalı gösterge ekranı, akıllı çalıştırma sistemi, Nanoe-x teknolojili çift bölgeli otomatik klima ise yolculuğun konforunu en üst noktaya çıkarıyor.

Konforlu ve Güvenli Yolculuklar İçin

Komutlara hızlı yanıt veren gelişmiş multimedya sistemi, sürüş sırasında dikkati yolda tutmayı sağlıyor ve asistan özelliği sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor. ”Hey Toyata” diyerek aktifleştirebileceğiniz bu sistem, hem Apple, hem de Android Auto cihazlarla uyumlu bir entegrasyona sahip. Sezgisel kullanım için tasarlanan Smart, Casual ve Sportif modlar ise ekran temalarını değiştirerek yolculuğunuza uyum sağlıyor. İster uzun yolda, ister şehir içinde olun Yeni Yaris Cross Hybrid, siyah iç tavan döşemesiyle tüm gözleri üzerine çekerken, elektrikli bel desteği sayesinde sağlığınızı da önemsiyor. Üstelik, kış aylarında çok ihtiyaç duyulan sürücü ve yolcu koltuğu ısıtma sistemi de donanım özellikleri arasında bulunuyor. 

Toyota, Yaris Cross Hybrid modelini kendi boyutundaki en güvenli otomobil yapma hedefini de gerçekleştiriyor. Akıllı şerit takip sistemi şeridinizi korumanızı sağlarken, tüm hızlarda uygulanan adaptif hız sabitleme sistemi stabiliteyi koruyor. Ön çarpışma önleyici sistemine ek olarak, karşı yönden gelen araç çarpışma önleme sistemi ve acil durum direksiyon desteği de güvenlik önlemleri arasında. Bununla birlikte virajlarda hızı yöneten ve gerekli durumlarda düşüren Yaris Cross Hybrid, yoldaki trafik işaretlerini algılayarak sürücüyü ikaz da ediyor. Kısacası, Toyota Yaris Cross Hybrid her yönüyle yolculuğun keyifli, konforlu ve güvenli geçmesini sağlıyor. Detaylı bilgi almak için tıklayın.