İlk Apple ürününüzü aldığınız günü hatırlıyor musunuz? Bizimki dün gibi aklımızda. Tasarımıyla, alışık olduğumuz arayüzlerden çok farklı oluşuyla ve sadeliğiyle nasıl da büyülenmiştik. İlk iPod’unuzla saatlerce shuffle yapmıştınız hani! Ya ilk iMac’iniz masaya kurulduğunda kendinizi uzay üssünde gibi hissetmeniz? Hangimiz MacBook’umuzu büyük keyifle aldığımız çantasına koyup, en sevdiğimiz kafeye oturmadık ki. İlk iPad’iniz ile mobil oyun dünyasına dalış hızınız baş döndürücü değil miydi? Peki, Apple Watch hatırına arttırdığımız günlük adım sayısı?

Bir ürün var ki onu sona sakladık, iPhone. Kavuşmamız muhteşem olmuştu. Dünyanın gelmiş ama geçmemiş en büyük trendi. Daha ilk versiyonunun lansmanı yapılmadan efsaneleri evlerde, okul servislerinde, taksilerde, esnafın dilinde, plazalarda, borsalarda kısaca her yerdeydi. “Kullandığımız iPod var ya, onun telefonlu olanı!” gibi cümleler sokakta kulağımıza çalınıyordu. “Üstelik fotoğraf da çekiyor!” ve daha neler neler. Çok heyecanlıydık ama beklediğimize bu kadar değen kaç şey sayabiliriz, sevdiklerimizden başka?

Peki bu kavuşmaya kim aracı olmuştu hatırladık mı? Elbette 30 yıldır Apple denince akla ilk gelen isim, Troy. 30 yıldır en çok kullandığımız Apple ürünleriyle ilgili her türlü desteği Troy’dan alıyoruz. Yeni çıkan modelleri ediniyoruz, fırsatlarında geziniyoruz.

30 Yıllık Gezinti

Troy, bu 30 yıllık gezintiyi 22 Eylül’ü 23 Eylül’e bağlayan gece, iPhone 14 lansmanını kutlamak için Boğaz turuna taşıdı. Geçtiğimiz yıl gece teslimatı ile bir ilke imza atan Troy, bu sene de unutulmaz bir sürpizle iPhone 14 için ön sipariş veren ilk 100 müşterisini yeni açılan ve Türkiye’deki ilk Apple Premium Partner Mağazası olan Galataport’tan boğaza doğru büyülü bir tekne turuna çıkardı.

Ön sipariş vermiş olan 100 heyecanlı “Early Adopter” müşterisi ile tek tek irtibata geçen Troy, iPhone’un ilk versiyonundan iPhone 14’e kadar uzanan macerayı kutladı.

Bekleyişi Festivale Dönüştürmek

Purple Hand Band grubunun caz performansı eşliğinde kokteyl servisi yapıldı. 30 yıldır müşterilerinin sevincine, sorularına, deneyimlerine tanıklık eden Troy, 2 saatlik boğaz turu ile bu serüveni doyasıya eğlenerek taçlandırmış oldu. Saatler 00.01’i gösterdiğinde ise tekrar Galataport’a yanaşan tekneden inen müşterilere ürünlerini teslim edilerek ilk iPhone 14 satışı gerçekleştirildi.

Ön sipariş veren müşteriler dışında mağaza önünde de iPhone 14 deneyimini yaşamak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Troy, bu buluşmayı da öngörerek mağaza önünde bekleyen müşterilerine DJ performansı eşliğinde ikram servisi yaptı. Bekleyişi festival atmosferine çevirmeyi başardı.

Yaklaşık dört saat süren bu etkinlikte yüzlerce müşterisini iPhone 14 ile buluşturdu.

Troy’un Artısı

Düşünüyoruz da, Troy’un belki de en önemli Artısı, zaten herkesin aldığı veya almak istediği bir ürünün premium yetkilisi olma rehavetine hiçbir zaman yenik düşmemiş olmasıdır.

“Nasıl olsa satılır.” mantığına kapılmadan, tüm Apple ürünlerini ilk Apple ürününüzmüş gibi sunarak, müşterisiyle aynı heyecanı paylaşmayı bilmesidir.

İlklerin markası Troy’un Artılarıyla hemen tanışmak için tıklayın!