true-detective1

Louisiana’da işlenen bir seri cinayetin ardından, bu cinayeti çözmeye odaklanmış iki dedektif: Rustin ve Martin. Cinayetler aradan 17 yıl geçtikten kendini tekrarlamaya başladığında artık daha da karmaşık bir hal alıyor. Katili yakalamak giderek zorlaşınca danışılacak iki isim ise Rustin ve Martin oluyor.

True Detective

Rustin karakterine hayat veren Matthew McConaughey,oyunculuğu ile bir kez daha büyülüyor. Rustin, gizemli, keskin bir kavrama ve gözlem gücüne sahip. Ayrıca dizide kimsenin çözemediği kadar iyi bir sorgulama yeteneği var. Ona eşlik eden Martin ise biraz daha geri planda kalıyor. Ailesi ve işi arasında gidip gelen sorunlar yaşayan biri. Martin rolünde de en son The Hunger Games serisinden hatırlayabileceğiniz Woody Harrelson var.

4444444444true-detective-season-1-finale

Sezon boyunca bolca kullanılan flash-backler ile cinayetlerin ve dedektiflerin geçmişini ve bugünü arasında sıkça gidip geliyorsunuz.

true-detective (1)

2.sezonun oyuncuları arasında Rachel McAdams, Vince Vaughn, Colin Farell, Taylor Kitsch gibi isimler var. True Detective, en az ilk sezonki kadar güçlü olan bu kadrosu başarısını koruyacağına işaret ediyor.

2.sezon önümüzdeki günlerde, 21 Haziran’da başlayacak. Eğer henüz ilk sezonu izlemediyseniz, elinizi çabuk tutun!