Bir yaş daha yaşlanmamı her sene olduğu gibi bu sene de yeni bir mekanda kutlama heyecanıyla güzel müzik çalan, gelenlerin ve benim rahat edeceğimiz, yemekli, eğlenceli, içkili bir yer arayışındaydım. Gecemi stressiz geçirebilmem için her konuda yardımcı olan, eğlence sektörüne yıllarını vermiş Melih Doğan, işletmeciliğini yaptığı Tükkan’ı bana önererek hayatımı kurtardı.

tukkan11

Tükkan Karaköy

Mekana girmeden dışarı doğru yayılan güzel müzikleriyle insanın merakını uyandıran Tükkan’a girdiğiniz anda içiniz ısınıyor. Sandalyesinden masasına, aydınlatmasından askılığına kadar tek tek düşünülmüş bu cafenin barındaki ayrıntılar inanılmaz. Eski kasalardan içkilerin konduğu raf sisteminin arkasından verilen kırmızı led ışığı bara bohem bir hava katmış. Yer karoları, duvarlara asılan sanat eserleriyle tam bir dizayn cafe olmuş.

Tükkan Karaköy

Tükkan’ın bahçesinde bulunan minik yuvarlak masaları Avrupa’yı anımsatıyor. Tuvaletlerdeki ayna tasarımlarına ise bayılacaksınız. Büyük bir long-table yanında sıkışık olmayacak şekilde kare masaların yerleştirildiği üst katı, Cumartesi gecesi yaptığım doğum günü partisi için bize özel kapayıp; kare masaların yerine standlar koyup, yılbaşı ağacını süsleyip, mumlarla dekore etmişler.

Tükkan

Gelelim yemeklere… Tavsiye üzerine sipariş veridiğimiz soya soslu tavuk ve pizzanın içinde bulunan mantarı, sevmeyen bir insan olarak bayıla bayıla yedim. Tükkan Burger’i, Cajun sepetini şiddetle tavsiye ederim.

Parti boyunca en çok tüketilen içkinin cin tonik olması barmenin ustalığından kaynaklanıyor. Tükkan’a gittiğinizde Hendrix ve Bloody Mary denemeden de çıkmayın.

tukkan - kokteyl

Yemek sonrası ya da akşam üstü keyfi içinse kahvelerine ve çaylarına on numara beş yıldız verdik.

Cumartesi olması, aşağı kattaki her masanın dolu olmasına, bizim ekibin içeri-dışarı, aşağı-yukarı, giden-gelen sürekli sirkülasyon halinde olmasına rağmen adisyonlarını birbirine karıştırmayan, güleryüzlülüğü, kibarlığı, hızlı ve atak oluşundan dolayı bütün gece kaprisimizi çeken Sümer’i ayrıca tebrik ederim.

Tükkan

İlgi alakanın eksik olmadığı, her istediğimizin gerçekleştiği, gelen kişilerin ve benim evimizde verdiğimiz bir parti havasında geçirdiğim bu gece için Tükkan ekibine çok teşekkür ederim. Özel partiler için ideal bir yer olan, gündüz keyfinin bir başka olduğu, Karaköy’deki lokasyonuyla diğer mekanlardan kendini ayıran Tükkan, hafta içi akşam yemeklerinin tadından yenmiyor.

1425799_185210205007861_1070180644_nTasarımı, çalışanları, işletmecisi, mevkii ve gelen müşteri kitlesiyle ZeGlence’nin 2014′deki favori mekanlarından biri olan Tükkan’a kesinlikle uğrayın!

Tükkan Karaköy Adres: Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mah. Mumhane Cad. No:34 Karaköy/İstanbul

Fotoğraflar: Melih Doğan

http://www.tukkan.com.tr/

zeglence

Sosyal İnek/Magger/Blogger/Designer
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN